Świętej Bożej Rodzicielki

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1 stycznia 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Orzechowska Zofia, Dzień Małgorzata, Dzień Krystyna, Dzień Bogumiła, Szczepankiewicz Krystyna.
 2. Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Zapytajmy: z jakim przesłaniem wysyła nas Kościół w Nowy Rok? Przesłanie to zawarte jest w czytaniach mszalnych przeznaczonych na dzień 1 stycznia. Przypomina nam w nich, że dzięki Chrystusowi otrzymaliśmy przybrane synostwo Boże i możemy zwracać się do Boga tym cudownym słowem – Ojcze. Dalej, każe nam iść w Nowy Rok z imieniem Jezusa na ustach. W tym bowiem dniu takie Chrystusowi nadano imię. Mamy też iść pod opieką Bożej Rodzicielki Maryi i tak jak Ona zachowywać i rozważać w swoim sercu Boże prawdy. I nie tylko zachowywać, ale i głosić jak pasterze, którzy znaleźli Dziecię położone w żłobie, a później o Nim opowiadali. Ale to nie wszystko. Mamy iść w Nowy Rok z Bożym błogosławieństwem.
  Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym – 2012 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże.
 3. W tym tygodniu przypada:
  pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;    
  pierwszy piątek miesiąca – będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną uroczystością „Trzech Króli”. Msze Święte w tym dniu o godzinie: 730, 1030 i 1500. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę. Składka zbierana w tym dniu w kościele przeznaczona będzie na potrzeby misji;
  pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele Serc: PJ i MB.
 5. Kolęda: Poniedziałek – od godz.: 1500 - 2000 rozpocznę od p.Wyczarskich do p.Ficka;      
  Wtorek – od godz.: 1500 - 2000 rozpocznę z łąki od. …… do p.Kuźniara;           
  Środa – od godz.: 1500 - 2000 rozpocznę od p.Machały do p.Rosoła
Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.