5 WP/B

25 marca 2012

We wtorek 20 marca 2012 r. w czasie trwających misji świętych, związanych z przybyciem do naszej parafii Krzyża Papieskiego, przy którym błogosławiony Jan Paweł II modlił się w ostatni Wielki Piątek swojego życia, z rąk biskupa Mariana Rojka młodzież III klas gimnazjum otrzymała sakrament bierzmowania. Samą Eucharystię poprzedziło oczekiwanie na przybycie Relikwii Krwi naszego Wielkiego Rodaka jak i Relikwii Krzyża. W przywitaniu oraz Mszy świętej wzięli udział zarówno księża z dekanatu jak i księża którzy zostali powołani z terenu naszej parafii, aby razem, w miejscu swojego pochodzenia przeżywać to wyjątkowe wydarzenie.
Składam serdeczne „Bóg zapłać” – wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to bardzo ważne wydarzenie wiary. Wpierw Księdzu Prałatowi Stanisławowowi Biegaj – który zawsze czuwał i służył z posługą podczas gdy Proboszcz wraz z Relikwiami podróżował po parafiach dekanatu; Siostrom Zakonnym – za przygotowanie, udekorowanie świątyni jak i za przygotowanie całej oprawy liturgicznej; p.Kościelnemu – za ofiarną służbę; służbie liturgicznej i orkiestrze OSP – za uświetnienie liturgii; a także za wszelką  ofiarną pomoc dla i w kuchni.

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Aniela Ryznar, Beata Fołta, Anna Brożbar, Krzeszowiec Teresa, Skupień Marta.

2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła, wpłynęła ofiara: R2 – 540,oo zł.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo palm.

4. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Przemyski zaprasza młodzież na kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Spotkanie tym razem jak już informowaliśmy odbędzie się w Łańcucie w dniach 30 marca – 1 kwietnia.

Zapraszamy do przyłączenia się do grona osób wspierających to wielkie wydarzenie wiary!  Zapisz się, powiedz innym, przyjedźcie razem! ...

5. Jutro, w poniedziałek 26 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Została ona w tym roku przeniesiona na 26 marca (zwykle jest 25 marca) z racji dzisiejszej wielkopostnej niedzieli. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie.
Msze Święte o godzinie: 730; 1030; 1800.

6. Z niepokojem zauważamy, że w ostatnim czasie utrwala się niedobry zwyczaj chrzczenia dzieci byle kiedy, w tygodniu, czy też najchętniej poza Mszą św. Tymczasem mając na uwadze, że jest to pierwszy i najważniejszy sakrament, a także idąc zgodnie z duchem przepisów liturgicznych jak i prawa kanonicznego, powinna być to wyjątkowa uroczystość, w której uczestniczy wspólnota parafialna. W związku z powyższym, zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich przyszłych rodziców, jako tych którzy w przyszłości będą prosić o sakrament chrztu św. dla swoich dzieci, aby planowali zawsze chrzest na niedzielę. Taką niedzielą uroczystego chrztu od najbliższej Wielkanocy byłaby każda ostatnia niedziela miesiąca, plus II dzień świąt Wielkanocnych i II dzień świąt Bożego Narodzenia. Liczmy na zrozumienie ze względu na szacunek do sakramentu. Odstępstwo od tej zasady, będzie możliwe tylko  w sytuacjach wyjątkowych.

7. Intencje:

ND25   730 – +Bronisław Tonia