4 WP/B

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU      18 marca 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz proszeni są: Anna Tomaszek, Maria Rydz, Bożena Tonia, Monika Szlęk, Aniela Ryznar.
  2. Wraz z księdzem misjonarzem stwierdziliśmy, że w czasie Misji parafialnych trzeba też dotrzeć do tych, którzy do kościoła sami nie dotrą. Stąd też: a. w poniedziałek około 1200 wybierzemy się do tych wszystkich chorych, których odwiedzam z posługą w każdy I piątek; b. proszę dziś zgłosić takich chorych,  którzy chcieliby też w swoim domu spotkać się z misjonarzem.
  3. W tym tygodniu wchodzimy już w bezpośredni okres przygotowania do przyjęcia Krzyża Papieskiego i relikwii błog. Jana Pawła II. Dzieci i młodzież z gimnazjum rozpoczną swoje rekolekcje już jutro. Bardzo prosimy wszystkich parafian, aby planując rozpoczynający się tydzień znaleźć czas na spotkania misyjne i modlitwę.    Dobrze by też o nas świadczyło, gdybyśmy udekorowali symbolami religijnymi nasze domy na czas Peregrynacji Krzyża.
    Przypominamy: uroczystości przyjęcia i Adoracji Krzyża oraz Relikwii Bł. Jana Pawła II, z udziałem Ks. Biskupa Mariana Rojka, odbędą się we wtorek 20.III o godz. 1630.! Składka z Mszy św. w uroczystość przyjęcia wielkopiątkowego Krzyża papieskiego przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji Lwowskiej, gdyż  Arcybiskup Lwowski – Mieczysław Mokrzycki jest właścicielem tej bardzo cennej relikwii a my naszą złożoną ofiarą pieniężną zechciejmy wspomóc odbudowę Katedry Lwowskiej. Zapraszamy do dalszego udziału w Misjach świętych i przywitania Krzyża wszystkich parafian.
    Na środę -  popołudniową liturgię rozpoczynającą się o godz. 1500 proszę przynieść Krzyże. Dobrze by było, gdyby na tych Krzyżykach na odwrocie napisać „pamiątka nawiedzenia”. Gdyby ktoś chciał nabyć różne pamiątki to są do nabycia w zachrystii.
  4. Msze Święte w okresie Wielkiego Postu w niedzielne przedpołudnie – o godzinie 730 i 1030.  Gorzkie Żale o godzinie 1500 a po nich Msza Św.  W piątek o godzinie 1630 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa a po niej Msza. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej”  odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.
  5. Jutro, 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Jezusa. Na Mszę Świętą w tę uroczystość zapraszamy szczególnie mężczyzn, bowiem święty Józef jest ich wspaniałym patronem i opiekunem.