12 Niedziela zwykła

NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA                                 24 czerwca 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Halina Balawejder, Anna Wikiera, Bożena Stańko, Janina Fołta, Anna Piejko, Elżbieta Fołta.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont kościoła wpłynęła ofiary: Rusinek Antoni i Janina – 100,oo zł.; R6 – 320,oo zł.
  3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie: 800, 1030 i 1800. Niech nasz liczny udział w piątkowej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Benedyktowi XVI.
    Składka przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
    W związku z uroczystością nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą o godzinie: 800.
  5. Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata.
  6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

1. Grzegorz Zając s. Józefa i Anny Szylar, stanu wolnego, zamieszkały w Gaci, parafia Gać i Justyna i Magdalena Dziedzic c. Józefa i Urszuli Balawender, stanu wolnego, zamieszkała w Ostrowie, par. Ostrów. Zapowiedź 1.
2. Dawid Stanisław Ingot s. Zdzisława i Barbary Balawender, stanu wolnego, zamieszkały w Gaci, parafia Gać i Agnieszka Wiktoria Kruk, c. Tadeusza i Władysławy Szpiłyk, stanu wolnego, zamieszkała w Ostrowie, par. Ostrów. Zapowiedź 2.              3. Łukasz Papież s. Józefa, Anny Mazur, stanu wolnego, zamieszkały – Karczew, parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Otwocku i Karolina Kochmańska c. Kazimierza, Barbary Brożbar, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci, par. Gać. Zapowiedź 3.
4. Rafał Stanisław Głąb s. Mieczysława  i Marioli Drabik, stanu wolnego, zamieszkały w Sieteszy, parafia Sietesz i Kinga Zofia Pacuła c. Emila i Ludmiły Michalik, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci, par. Gać. Zapowiedź 3.
5. Mateusz Stanisław Lemiech s. Kazimierza  i Marioli Szewczyk, stanu wolnego, zamieszkały w Ostrowie, parafia Ostrów i Sabina Maria Dudek c. Bogusława i Bernardy Brożbar, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci, par. Gać. Zapowiedź 3.
Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie do udzielenia tegoż sakramentu, obowiązany jest w sumieniu poinformować o tym Urząd Parafialny.

7.
Zapraszam do udziału w autokarowej pielgrzymce organizowanej w dniach 17 – 18 lipca 2012 r. W jej programie odwiedzimy: Święty Krzyż (w Górach Świętokrzyskich), Sanktuarium MB w Licheniu i tam nocleg. Natomiast w drodze powrotnej zaglądniemy do Kalisza. Koszt: na ubezpieczenie, przejazd i nocleg = 150,oo zł od osoby; płatny przy zapisie trwającym do końca czerwca.

8.
Wkrótce, na szlak ku Jasnej Górze, wyruszy XXXII Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymkę można będzie rozpocząć albo w stolicy archidiecezji, tj. w Przemyślu, 4 lipca, albo w jednym z lokalnych ośrodków pielgrzymkowych, a mianowicie: dla naszego rejonu w Przeworsku – 6 lipca. Więcej informacji można uzyskać u Siostry Janiny.