11 Niedziela zwykła

17 czerwca 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Kunegunda Jakielaszek, Zofia Wąsacz, Zofia Pajęcka, Aniela Sowa, Wiesław Szlęk.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont kościoła wpłynęła ofiara: R3 – 750,oo zł. „Bóg zapłać” – za życzliwość, zrozumienie.
  3. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Modląc się wspólnie słowami litanii do Serca Pana Jezusa, powiększajmy chwałę Bożą.
  4. Pragniemy poinformować, że 21 czerwca br. przypada 70 rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Seniora Ignacego Tokarczuka. Dostojny Jubilat będzie dziękować za dar kapłaństwa w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w dniu 24 czerwca br., celebrując Eucharystię w przemyskiej Archikatedrze o godz. 1130. Polecamy osobę Jubilata modlitewnej pamięci.
  5. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.
  6. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:

1. Rafał Stanisław Głąb s. Mieczysława  i Marioli Drabik, stanu wolnego, zamieszkały w Sieteszy, parafia Sietesz i Kinga Zofia Pacuła c. Emila i Ludmiły Michalik, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci, par. Gać. Zapowiedź 2.
2. Mateusz Stanisław Lemiech s. Kazimierza  i Marioli Szewczyk, stanu wolnego, zamieszkały w Ostrowie, parafia Ostrów i Sabina Maria Dudek c. Bogusława i Bernardy Brożbar, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci, par. Gać. Zapowiedź 2.
3. Łukasz Papież s. Józefa, Anny Mazur, stanu wolnego, zamieszkały – Karczew, parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Otwocku i Karolina Kochmańska c. Kazimierza, Barbary Brożbar, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci, par. Gać. Zapowiedź 2.
4. Dawid Stanisław Ingot s. Zdzisława i Barbary Balawender, stanu wolnego, zamieszkały w Gaci, parafia Gać i Agnieszka Wiktoria Kruk, c. Tadeusza i Władysławy Szpiłyk, stanu wolnego, zamieszkała w Ostrowie, par. Ostrów. Zapowiedź 1.
Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach, do udzielenia tegoż sakramentu, obowiązany jest w sumieniu poinformować o tym Urząd Parafialny.

7. Zapraszam do udziału w autokarowej pielgrzymce organizowanej w dniach 17 – 18 lipca 2012 r. W jej programie odwiedzimy: Święty Krzyż (w Górach Świętokrzyskich), Sanktuarium MB w Licheniu i tam nocleg. Natomiast w drodze powrotnej zaglądniemy do Kalisza. Koszt: za przejazd i nocleg = 150,oo zł od osoby; płatny przy zapisie trwającym do końca czerwca.