10 Niedziela zwykła

10 czerwca 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Zając Zofia, Babiarz Stanisław, Miara Ryszarda, Rusinek Zofia, Wąsacz Zofia.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont kościoła wpłynęła ofiara: Maria Fołta Nr 376 – 200,oo zł.
  3. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła.
  4. Dziś procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy Świętej o 1030.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msza Święta o godzinie 1800.  Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  6. W sobotę, 16 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej na spotkanie zapraszają czciciele Serc Pana Jezusa i Jego Matki.
  7. 7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    1. Mateusz Stanisław Lemiech s. Kazimierza  i Marioli Szewczyk, stanu wolnego, zamieszkały w Ostrowie, parafia Ostrów i Sabina Maria Dudek c. Bogusława i Bernardy Brożbar, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci, par. Gać. Zapowiedź 1.
    2. Łukasz Papież s. Józefa, Anny Mazur, stanu wolnego, zamieszkały – Karczew, parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Otwocku i Karolina Kochmańska c. Kazimierza, Barbary Brożbar, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci, par. Gać. Zapowiedź 1.
    3. Rafał Stanisław Głąb s. Mieczysława  i Marioli Drabik, stanu wolnego, zamieszkały w Sieteszy, parafia Sietesz i Kinga Zofia Pacuła c. Emila i Ludmiły Michalik, stanu wolnego, zamieszkała w Gaci, par. Gać. Zapowiedź 1.
    Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodach do udzielenia tegoż sakramentu, obowiązany jest w sumieniu poinformować o tym Urząd Parafialny.
  8. Zapraszam do udziału w autokarowej pielgrzymce organizowanej w dniach 17 – 18 lipca 2012 r. W jej programie odwiedzimy: Święty Krzyż ( w Górach Świętokrzyskich), Sanktuarium MB w Licheniu i tam nocleg. Natomiast w drodze powrotnej zaglądniemy do Kalisza. Koszt: za przejazd i nocleg = 150,oo zł od osoby; płatny przy zapisie trwającym do końca czerwca.
  9. Na podstawie umowy o przyznanie pomocy zawartej w dniu 06 – V – 2011 r.  w wyniku zakończonej weryfikacji Wniosku o płatność w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” informuję, że dnia 04. VI. 2021 r. zostało przekazane Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zlecenie płatności.
    Sądzę więc, że już w niezbyt odległym czasie otrzymamy na konto parafialne płatność – o czym poinformuję gdy to nastąpi. Przy tej okazji dodam, że po oddaniu długu na Koncie Bankowym pozostanie spora kwota która to zostanie przeznaczona – zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków – na wykonanie nowej opaski, drenażu i izolacji pionowej murów przy naszym kościele parafialnym. Po wykonaniu zadania, po jego sfinansowaniu, po jego protokólarnym odbiorze, zatwierdzeniu w zakresie rzeczowym i finansowym otrzymamy od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków dotację celową w wysokości 10 000,00 zł stanowiącą 28% wartości zweryfikowanego kosztorysu (kosztów wykonania zadania). Termin rozpoczęcia prac to początek września a ich zakończenie do końca października. W związku z powyższym zwracam się z gorącym apelem o dalsze Wasze wsparcie finansowe tegoż dzieła.