1 Ndz. Adwentu/C

2 grudnia 2012

1.
Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz tj. w piątek na godz.: 800 do sprzątania kościoła i otoczenia kościelnego przyjdą: Szewczyk Maria, Brożbar Maria, Polak Stanisław, Dzień Małgorzata, Dzień Maria.

2. Dzisiejszą pierwszą niedzielą adwentową rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Być solą ziemi”. Program tego roku wpisuje się w – ogłoszony przez papieża Benedykta XVI – Rok Wiary.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w tej Mszy, odprawianej w naszym kościele codziennie o godz. 1700, zapraszam dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Wspomnę, że każdego dnia będzie losowanie figurki Matki Bożej która nawiedzi Rodzinę. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu w akcji, które są już do nabycia w naszym kościele w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Akcja ta polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód z dystrybucji świec przeznaczony jest na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.
W dzisiejszym świecie panuje przekonanie, że pomaganie innym jest „luksusem” dla bogatych, że kiedy dajemy coś od siebie, coś tracimy. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Dobro, które ofiarujemy innym powraca ze zdwojoną siłą. Podobnie jak światło świecy na stole wigilijnym, wielokrotnie mnożone, przekazywane dalej nic nie traci na swojej jasności. Dlatego dzielmy serca, abyśmy mogli dzielić miłość!

4.
Dnia 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa żyjącego na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

Św. Mikołaj będzie w naszym kościele dnia 05 – XII (środa) po Mszy Świętej. Zainteresowanych naśladowców św. Mikołaja prosimy o kontakt z siostrami zakonnymi.

5.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i tzw. „Godzina Święta”; :Pierwszy piątek i spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz.: 1530 a do południa odwiedziny chorych i seniorów. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.

6. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz.: 730, 1030, 1700 – podczas której będą poświęcone  Medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii.

INTENCJE:
ND02 – 730 – ++Sławomira i Józefa Stańko;