2 Ndz. Adwentu/C

9 grudnia 2012

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 1300 do sprzątania kościoła i otoczenia kościelnego przyjdą: Dzień Kazimiera, Jędrejko Kazimierz, Kozieł Joanna, Stącel Tadeusz, Skupień Stanisław.
  2. Ofiara na remont kościoła: Andrzej Delegiewicz–Gradowski Nr 501 – 200,oo zł.

3.
    Dziś druga niedziela Adwentu. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!),
    młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach.

4.
    Adwent to także czas spowiedzi świętej. A okazja do niej w najbliższą sobotę tj. 15 grudnia w godz.: 830 – 1200 ; (1000 - 1030 przerwa w spowiedzi).
    Serdecznie zachęcam, aby skorzystać z sakramentu pokuty w swojej parafii.

5.
    Siostry bardzo serdecznie dziękują wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, dobre słowo i ofiary złożone za pracę sióstr w parafii. „Bóg Zapłać”.

6.
    Trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Akcja ta polega na rozprowadzaniu świec. Dochód z dystrybucji świec przeznaczony jest na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.

Gmina Gać zwraca się z uprzejmą prośbą o odczytanie informacji dotyczących projektu "WAŻNE DLA NAS POKOLENIE – KOMPLEKSOWA OBSŁUGA OSÓB 50+”  podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych.

Szanowni mieszkańcy Powiatu Przeworskiego
Gmina Gać informuje, iż w okresie od  listopada 2012 roku do 30 czerwca 2014 roku realizuje projekt „WAŻNE DLA NAS POKOLENIE-KOMPLEKSOWA OBSŁUGA OSÓB 50+” skierowany do bezrobotnych, poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy oraz nieaktywnych zawodowo mieszkańców Powiatu Przeworskiego w wieku 50-64 lata. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Docelowo w projekcie weźmie udział  70 mieszkańców Powiatu Przeworskiego spełniających kryteria naboru do projektu. Rekrutacja osób do projektu rozpoczyna się 04 grudnia 2012 roku i trwać będzie cyklicznie do września 2013 roku. Osoby uczestniczące w projekcie, które zgłoszą w nim udział skorzystają z warsztatów aktywnego poszukiwania pracy, poradnictwa zawodowego oraz profesjonalnego doradztwa zawodowego. Ponadto, kluczowym działaniem projektu będzie skorzystanie przez wszystkie osoby uczestniczące w projekcie z 6-miesięcznych płatnych staży. Wszystkim uczestnikom zapewniamy wyżywienie podczas zajęć z doradcami zawodowymi, stypendium stażowe, bezpłatne badania lekarskie, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zwrot kosztów dojazdu oraz zwrot opieki nad osobą zależną. Udział w projekcie jest dobrowolny i bezpłatny.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Biurem Projektu mieszczącym się w Urzędzie Gminy Gać 275 Gać 37-207 Gać, pok. nr 12,15 lub pod
nr telefonu (16) 641-14-29. Do udziału w projekcie serdecznie zapraszamy.

Zarząd Projektu