3 Niedziela zwykła C

27 stycznia 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz tj. w piątek na godz.: 830 do sprzątania kościoła i otoczenia kościelnego przyjdą: Wajchajmer Anna, Kuźniar Kazimiera, Kuźniar Barbara, Stańko Władysława, Kuźniar Jadwiga.
  2. W dzisiejszą niedzielę o godz.: 1030 Koncert Kolęd – w wykonaniu Orkiestry OSP Gać – połączony z akcją charytatywną tj. zbiórką na potrzeby leczenia chorych Dzieci. Dziś też - w Gminnym Ośrodku Kultury w Gaci - o godz.: 1600 Koncert Laureatów Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
  3. W  naszej parafii w tym tygodniu zakończę odwiedziny duszpasterskie.
  4. We wtorek Mszą świętą o godz.: 830 Uczniowie i Grono Pedagogiczne naszego Zespołu Szkół uczczą dzień Patrona – bł. Ks. Bronisława Markiewicza. Po Mszy świętej przemarsz ze Sztandarem i dalsza część w budynku Zespołu Szkół.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek w którym pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Przed południem odwiedzę z posługą sakramentalną chorych i seniorów.
    A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  6. W nadchodzącą sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę.   Msze święte o godz.: 730; 1030 i o 1700. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.   Tego też dnia nasza młodzież – przygotowująca się do bierzmowania – spotka się z Księdzem Dziekanem o godz.: 1500 w Dębowie. Tam też odbędzie się tzw. Egzamin a następnie próba i nabożeństwo „Nowenna przed bierzmowaniem”.
  7. Z inicjatywy Błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.