3 Nd_Wielkanocna_C

14 kwietnia 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni do świętowania.
    Na następny raz proszeni są: Michał Sochacki, Anna Zając, Grzegorz Zmysłowski, Helena Ferenc, Stanisław Drozd, Anna Cyran.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: Gać Nr 48 – 100,00 zł; Gać Nr 222 – 100,00 zł; Curzytek i Rak Gać Nr 271 – 200,00 zł; Jadwiga Karol Balawejder, Anna  Głąb – 200,00 zł; Proszę nie czytać od kogo – 150,oo zł; Gać Nr 231 – 200,00 zł; Piotr i Ewelina Balawejder Nr 513 – 150,00 zł; Zofia Brożbar Gać Nr 513 – 100,00 zł; Gać Nr 513 – 100,00 zł; R9 – 2260,00 zł; R2 – 430,00 zł;
    Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.
    Zachęcam  i zapraszam do udziału w katechezie, która odbędzie się po Mszy Świętej popołudniowej a jej tematyka związana będzie z objawieniami Matki Bożej w Fatimie.
  4. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź świętą i Komunię wielkanocną.
  5. INTENCJE:
    Nd14 730 – +Helenę Kojder;  1030 …………………………………;
    1500 - za parafian
    PN15 700 – +Helenę Kojder
    WT16
    – +Helenę Kojder
    ŚR17
    – +Helenę Kojder
    CZ18
    – +Kazimierza Głąbia
    PT19
    – ++Katarzynę i Michała Duliban
    SB20
    – Za dusze cierpiące w czyśćcu;
    Nd21 730
    – ………;  1030 +Władysław Żelazny
    (w rocznicę śmierci (23-III.)); 1500 - za parafian.
  6. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu zawiadamia, że dnia 18 maja 2013 (sobota) w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, o godz.: 1000 otrzymają święcenia kapłańskie diakoni, wśród których znajduje się również diakon Dominik Długosz, syn Piotra Długosz i Barbary Broda urodzony w Przeworsku, zamieszkały parafia Gać.
    Gdyby ktoś z wiernych wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu święceń kapłańskich ww. diakonowi Dominikowi, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym Duszpasterza Parafii lub Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.