2 Nd_Wielkanocna_C

7 kwietnia 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni do świętowania.
    Na następny raz proszeni są: Bernarda Janicka, Kazimierz Wiglusz, Andrzej Bieniasz, Dorota Szpunar, Wioletta Rusinek.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: Proszę nie czytać – 200,oo zł; Hołubowie Nr 144 – 200,00 zł; Kudowie Nr 555 – 300,00 zł.
    Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest w Kościele katolickim jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Prosił o to Jezus objawiający się siostrze Faustynie Kowalskiej.
    A bł. Jan Paweł II w Łagiewnikach 2002 r. mówił: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam … wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia.
  4. Jutro przypada przeniesiona w tym roku z 25 marca (akurat był to Wielki Poniedziałek!), uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele: godz.: 1500 – pogrzebowa; 1800. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału.
  5. W tym tygodniu spotkania formacyjne dla Gimnazjalistów. W Poniedziałek klasa I i II Gimnazjalna a we Wtorek – III Gimnazjalna.
    Przypomnę - ważne jest, aby drogę kandydata do bierzmowania poprzedzało systematyczne, comiesięczne przyjmowanie sakramentu pokuty oraz przyjmowanie Komunii Świętej a także uczestniczenie w systematycznej (zazwyczaj comiesięcznej) katechezie parafialnej. Spotkanie osobiste z miłosiernym i przebaczającym Jezusem jest najskuteczniejszym sposobem do zerwania z grzechem, zatroszczenia się o łaskę uświęcającą, postanowienie prawdziwej poprawy i zadośćuczynienie. Przyjmowanie Chrystus  w Komunii Świętej – jest przyjmowaniem pokarmu, przyjmowaniem lekarstwa, wzmacnianiem sił duchowych.
    Tak więc do bierzmowania nie może pójść ten, kto nie jest zdecydowany prawdziwie zerwać ze źródłem grzechu i grzesznym stylem życia, a przez to szanować udzielony dar łaski życia Bożego.
    Dla osób zaniedbanych religijnie, obojętnych w wierze, nagminnie lekceważących swoje obowiązki religijne, pochodzących ze środowisk niepraktykująch, zaniedbujących katechizację czas odpowiedni na przyjęcie sakramentu bierzmowania może zaistnieć później, może dopiero w kontekście przygotowania do sakramentu małżeństwa albo, kiedy człowiek przeżyje osobiste nawrócenie, zainspirowane duchowym doświadczeniem.
  6. Intencje:
    Ksiądz Prałat – za śp. Stanisław Rogala;
    Nd07 730 – ………;  1030 ++Jana Zając, Katarzynę, Tomasza;
    1500 +Antoniego Marciniak.
    Pn08 – ++Anielę Kurdziel i Marię Cyran;
    Wt09 – +Helenę Kojder;
    Śr10 – +Helenę Kojder (730);
    Cz11 – ++
    Marię i Eugeniusza; Dominika i Helenę Kochmańskich;
    Pt12 –
    +Andrzeja Brożbara (w rocz. 12.I.)
    Sb13 – +
    Helenę Kojder;