5 Ndz_W_Postu_C

17 marca 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Szewczyk Bożena, Machała Elżbieta, Filar Dorota, Brożbar Henryka, Brożbar Joanna.

2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: Zofia i Anatol Sysoł – 150,oo zł; Nr 399 – 150,oo zł; Oraz Dar na „Radio Maryja” – 100,oo zł. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

3. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. W tym to dniu przypada inauguracja pontyfikatu Ojca Świętego – Franciszka.

4. Czas Wielkiego Postu powoli dobiega końca. Warto dziś – na początku naszych parafialnych rekolekcji - dokonać swego rodzaju rozrachunku, co udało nam się zrobić przez ten czas, na ile spełniliśmy do tej pory poczynione u progu Wielkiego Postu obietnice.
Czas jest ku temu bardzo sposobny, bo po pierwsze – jest jeszcze szansa coś zrobić w tym zakresie jeśli uznamy, że minione dni, tygodnie przemknęły nam przez palce; a po drugie – do zasadniczych zmian w naszym życiu, oczywiście zmian na lepsze, zachęca nas dzisiejsza liturgia Słowa Bożego.
Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej.  W naszym parafialnym kościele spowiedź we wtorek w godz.: 1400 – 1700. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Zachęcam do nabycia baranka wielkanocnego, jako jałmużny wielkopostnej w ramach akcji prowadzonej przez Caritas.

5. 13 marca 2013 roku o znaczącej dacie maryjnej – otrzymaliśmy od Boga nowego pasterza na Stolicy Piotrowej. Dziękujemy Opatrzności Bożej za papieża, który obrał sobie imię Franciszek na cześć pokornego biedaczyny z Asyżu. Nowy Papież jest człowiekiem modlitwy, jest tym, który modli się sam i prosi o modlitwę wspólnotę wierzących Kościoła.

PROGRAM REKOLEKCJI –  2013

17. III. Niedziela

1. 730 – Msza św. z nauką ogólną;

2. 1030 – Msza św. z nauką ogólną;

3. 1500 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; Msza św.

18. III. Poniedziałek

1. 800 – Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich

2. 1100 – Msza Święta dla Zespołu Szkół w Gaci;

3. 1700 – Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich

Po Mszy – nauka stanowa dla Rodziców.

19. III. Wtorek

1. 1100 – Msza Święta dla Zespołu Szkół w Gaci – Nabożeństwo pokutne jako przygotowanie do Spowiedzi;

2. 1200 – 1300 Spowiedź Święta;

3. 1400 – 1700 Spowiedź Święta;

4. 1700 – Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich

Po Mszy – nauka stanowa dla Młodzieży

20. III. Środa

1. 830 Starsi i Chorzy – ewentualnie spowiedź

2. 900 – Msza Święta dla Starszych i Chorych połączona z sakramentalnym obrzędem Namaszczenia Chorych

3. 1100 – Droga Krzyżowa dla Uczniów Zespołu Szkół w Gaci;

4. Spektakl pt: „Syna marnotrawny” w wykonaniu Uczniów Gimnazjum w  budynku GOK-u w Gaci.

5. 1700 – Msza Święta na zakończenie Rekolekcji z nauką ogólną