4 Ndz_W_Postu_C

10 marca 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Bar Barbara, Tonia Małgorzata, Bożek Danuta, Braniewski Franciszek, Jakielaszek Urszula.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: Elżbieta Dubiel Nr563 – 100,oo zł; bezimienna – 100,oo zł. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. Dziś po Mszy Świętej popołudniowej na spotkanie zapraszają czciciele serc PJ i MB.
  4. Zachęcam do udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach.
  5. W najbliższą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.
  6. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce. Zachęcam do nabycia baranka paschalnego – sugerowana kwota to 5 zł. Zachęcam też do udziału w akcji CARITAS – Skarbonka wielkopostna. Akcja polega na zachęcaniu dzieci i młodzieży do rezygnacji w okresie Wielkiego Postu z drobnych przyjemności i odkładania zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy do skarbonki. Skarbonki te przyniesiemy i pozostawiamy w kościele w Wielką Sobotę lub w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Główny cel jałmużny – leczenie i rehabilitacja chorych i na wsparcie hospicjów.
    Warto wspomnieć, że Caritas w całym kraju prowadzi 9 hospicjów stacjonarnych. Do tego prowadzi 114 wypożyczalni specjalistycznego sprzętu medycznego, jak łóżka z pilotem czy koncentratory tlenu i ssaki, które nie są refundowane przez NFZ. W ciągu dwóch ostatnich lat Caritas zakupiła 2,4 tys. łóżek, ponad 400 koncentratorów tlenu i ssaków wydając w sumie 5 mln 799 tys. zł.
  7. Rozpoczęły się zapisy dzieci urodzonych w roku 2007 i 2008 do oddziału zerowego w Zespole Szkół w Gaci oraz do Klasy I  Szkoły Podstawowej. Zapisów można dokonać w Oddziele „O” lub sekretariacie Zespołu Szkół (do końca marca).