3 Ndz_W_Postu_C

3 marca 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Kubek Marta, Bytnar Regina, Słowik Małgorzata, Hawer Maria, Wyczarska Czesława.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: bezimienna, ale dobrze znana – 700,oo zł; bezimienna – 100,oo zł;  Gać Nr 250 – 120,oo zł;  Siostry Służebniczki – 100,oo zł; Ryznar Weronika – 100,oo zł; Elżbieta Cyran – 200,oo zł; p.Sabina i Wacław Zardzewiały – 150,oozł; R8(p.Wacław) – 740,oo zł; R6 – 690,oo zł; R3 – 1170,oo zł; R2 – 780,oo zł.
    Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
    Informuję, że konserwacja ołtarza została rozpoczęta. Niebawem wróci z pracowni konserwatorskiej obraz (zasuwa) z ołtarza głównego. Będziemy mogli odnowioną oglądać w kościele. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami uporamy się z remontem i konserwacją i że po skończeniu prac nie zmieni się wysokość ołtarza ani jego szerokość.
  3. Zachęcam do udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. Wielu biskupów wezwało wiernych swoich diecezji, aby podjąć szczególną modlitwę za papieża i Kościół. Zapraszam więc do wspólnej modlitwy, mającej charakter dziękczynienia za pontyfikat Benedykta XVI.
  5. W piątek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o kobietach opiekujących się chorymi i niedołężnymi, a także o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  6. W tym tygodniu zapraszam na katechezę parafialną gimnazjalistów: poniedziałek – 1 gimnazjalna, wtorek – 2 klasa gimnazjalna; środa – 3 klasa gimnazjalna.
  7. W najbliższą niedzielę na spotkanie po Mszy Świętej popołudniowej zapraszają czciciele serc PJ i MB.
  8. Przeżywamy obecnie wielką modlitwę Kościoła o dar nowego Papieża. Jej znaczenie wyjaśnił Jan Paweł II w konstytucji apostolskiej Universi Dominici Gregis: „Podczas Sede vacante, a przede wszystkim w okresie, w którym przebiega wybór Następcy Piotra, Kościół jednoczy się w szczególny sposób z Pasterzami, a specjalnie z Kardynałami elektorami Biskupa Rzymskiego i prosi Boga o nowego Papieża jako dar Jego dobroci i Opatrzności. Kościół powszechny duchowo złączony z Maryją, Matką Jezusa, powinien trwać jednomyślnie na modlitwie; w ten sposób wybór nowego Papieża będzie wydarzeniem bliskim Ludowi Bożemu i w pewnym sensie działaniem całego Kościoła, a nie dotyczącym jedynie Kolegium elektorów” (84).
    Gdy w Kościele dokonują się ważne wydarzenia, liturgia zaprasza nas do odmawiania litanii do Wszystkich Świętych. Kardynałowie rozpoczną konklawe śpiewając wezwania tej litanii. My również w kolejnych dniach oczekiwania na wybór Papieża, będziemy wzywać wstawiennictwa Świętych. Inne wyróżnione modlitwy to różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu. Bierzmy chętnie do ręki różaniec i przychodźmy również na adorację. Krótką adorację przeżyjemy także dziś po Mszy Świętej.