2 Ndz_W_Postu_C

24 lutego 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Baran Magdalena, Kądziołka Krystyna, Fołta Jan, Cieśla Wanda, Rejzer Halina.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: Ksiądz Prałat i p. katechetka – 300,00 zł; Nr 10 – 200,oo zł; R1 – 860,oo zł; R4  -1300,oo zł;
  3. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 1630 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godzinie 1500 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  4. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami i ofiarą obejmujemy i tych, którzy Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.
    Dziś też zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z Matek.
  6. Zachęcam do pojednania się z Bogiem oraz do licznego udziału we Mszy Świętej.