1 Ndz_W_Postu_C

17 lutego 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Gorzkowicz Helena, Cwynar Aleksandra, Jakielaszek Bronisława, Drozd Małgorzata, Szpytma Maria.

2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: Teresa i Antoni Kędziorowie Nr 196 – 100,oo zł; proszę nie czytać – 300,oo zł; oraz na Konto Bankowe – Jakielaszek Zofia c.Jana – 50,oo zł; Fołta Maria i Monika – 120,oo zł; Marszałek Józefa i Stanisław – 120,oo zł. „Bóg Zapłać”.

3. W piątek o godzinie 1630 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.

4. Przyszła niedziela: Msze Święte o godzinie: 730; 1030; o godzinie 1500 Gorzkie Żale, a zaraz po nich (około 1600) Msza Święta. Po Mszy bardzo serdecznie zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie.

5. Zachęcam Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. do udziału nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i  Gorzkich Żali. Pamiętajmy o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

6. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

7. W tym tygodniu, w piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego.
Wymowa tego dnia z kolei pobudziło mnie do refleksji:
„Gdy usłyszałem informację o decyzji Papieża, targnęły mną sprzeczne emocje. Z jednej strony smutek, że odchodzi wielki pasterz i wybitny teolog, który potrafił mówić i pisać o Bogu jak mało kto. Jego encykliki i książki były, są i będą bezcennym pożywieniem dla umysłu i serca. Z drugiej strony pewien niepokój o przyszłość. Już od jakiegoś czasu widać było, że Benedykt XVI ma coraz mniej sił, że powoli zaczyna gasnąć. Zmęczenie było dostrzegalne na Jego twarzy podczas Mszy, przemówień i spotkań z wiernymi. Trudno było nie dostrzec, jak dużym problem staje się dla Niego chodzenie.
Musiał On sobie doskonale zdawać sprawę, że Jego decyzja rozpęta burzę i ucieszy wielu przeciwników Kościoła. Zapewne wiedział, że będzie też porównywany do Jana Pawła II, który trwał na Stolicy Piotrowej do samego końca - w chorobie i wielkim cierpieniu. Mimo wszystko zrobił coś niesamowitego - nie myślał o sobie, ale o dobru Kościoła. Papież przeżywa teraz trudne chwile. Myślę, że jest mu bardzo ciężko. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, co dzieje się w Jego głowie i w Jego sercu.

Jestem pewien jednej rzeczy - każdy katolik musi okazać Ojcu Świętemu teraz wsparcie i się po prostu za Niego modlić. Powinniśmy się też modlić za Kościół - o działanie Ducha Świętego, żeby pomógł wybrać nowego, dobrego następcę św. Piotra, który pewną ręką, tak jak papież Benedykt XVI, w duchu wiary i Tradycji Kościoła pokieruje Łodzią Piotrową”.
"Zawierzmy Kościół święty opiece naszego Pana Jezusa Chrystusa i błagamy Jego najświętszą Matkę Maryję, aby wspomagała swoją matczyną dobrocią Ojców Kardynałów w wyborze nowego Papieża. Módlmy się za Kościół, za papiestwo, za naszą wierność Kościołowi i za to, by ludzie Kościoła byli wierni Jezusowi Chrystusowi, i misji jaką On ma dla Kościoła."

Normy liturgiczne związane z rezygnacją papieża

Komunikat liturgiczny

Zaleca się, aby w ostatnich dniach pontyfikatu Ojca Świętego Benedykta XVI sprawowane były we wspólnotach parafialnych i domach zakonnych, Msze Święte dziękczynne za Piotrową posługę ustępującego Papieża. Można zastosować formularz Mszy za Kościół: Mszał rzymski, nr 1-4, s. 112”-116”, z czytaniami mszalnymi z dnia, nakładając białe szaty.

W dniach wakansu na Stolicy Apostolskiej zaleca się sprawowanie w dni powszednie Mszy Świętych, w kolorze fioletowym, według formularza Msza o wybór papieża. Mszał rzymski, nr 8, s. 121”. I – III Modlitwa eucharystyczna z prefacją wielkopostną albo V Modlitwa eucharystyczna – forma A z własną prefacją. Czytania mszalne z dnia albo własne: Lekcjonarz mszalny, tom VII, s. 215-219.

Ceremoniarz diecezjalny