Najświętszej Trójcy_2013

26 maja 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni do świętowania. Na następny raz proszeni są: - środa przed Bożym Ciałem godz.: 1400: Marta Brożbar, Anna Brożbar, Anna Cyran, Anna Dzień, Renata Jakielaszek, Marta Krzan, Zofia Lecka, Anna Lonc; - sobota godz.: 800: Elżbieta Machała,
    Renata Orzechowska, Katarzyna Słysz, Ewa Szczepanik, Bożena Szewczyk,
    Anna Szpiłyk, Joanna Ulman, Ewa Wajhajmer.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: R8 – 1240,oo zł; Siostry Służebniczki – 200,oo zł; Gać Nr 154 – 50,oo zł; Kremerowie Gać Nr 96 – 200,oo zł; Antoni Mazurek – 300,00 zł.
    Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. W przedsionku kościoła są wystawione obrazki z prymicji, można je sobie zabrać.
  4. Dzieci rocznicowe przyjdą na spotkanie w Poniedziałek na godz.: 1630.
  5. W imieniu Sióstr Zakonnych proszę: „Dzieci, które będą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała przyjdą na próbę we wtorek i środę na godz.: 1715. Proszę też o obecność dzieci z klasy II i III  - obecność obowiązkowa. Siostry zwracają się również z prośbą o przynoszenie kwiatków do sypania na Boże Ciało i przez Oktawę”.
  6. Organizowany jest wyjazd młodzieżowy na koncert „Jednego serca, jednego Ducha” który odbędzie się w Rzeszowie 30 maja. Zapisy u księdza Dominika. Jest jeszcze 7 wolnych miejsc. Koszt 15 zł. Wyjazd od kościoła o godz.: 1700. Każdy z uczestników ma obowiązkowo przynieść zezwolenie na wyjazd podpisany przez Rodziców. Należy też wziąć z sobą płaszcz przeciwdeszczowy lub parasol.
  7. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jednocześnie w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Drogim mamom, dziękujmy za ich dobre serca i ręce, a także prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.
  8. W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w tym dniu o godz.: 930 i o 1500.
    Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy:
    > Wojciech Lenar;
    > Stanisław Cwynar;
    > Zofia Szpiłyk;
    > Barbara Orzechowska;
  9. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały przez tak zwaną oktawę Bożego Ciała.
  10. Intencje:

Ksiądz Proboszcz

Ksiądz Prałat

ND26 …………………;
1030 – I KOMUNIA ŚWIĘTA;
1500 – za parafian;

PN27 – +Anielę;
WT28 – +Anielę;
ŚR29 – +Anielę;
CZ39 – 930 – +Tadeusza i Anielę;
1500 – za parafian;
PT31 – +Anielę;
SB01 – +Janinę Brożek;
ND02 – 1030 ROCZNICA I KOMUNII;
1500 – za parafian.

N26 730 +Bartusia:

P27– +Bartusia;
W28 - +Marię i Mieczysława Tonię – od wujka   Mariana z Rodz.
Ś29 - +Anielę i Józefa Szlęk;

C30 930 - +Anielę i Józefa Szlęk;