9 Niedziela zwykła_C

2 czerwca 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni do świętowania. Na następny raz proszeni są:
    - sobota godz.: 1900: Katarzyna Majcher, Stanisław Jakielaszek, Jerzy Skawina, Maria Golara, Maria Dubiel.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: Gać Nr 127 J.A.Ryfowie – 200,oo zł; Gać Nr 252 – 200,oo zł; Stanisław Lenar Nr 270A – 300,00 zł. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godzinie 1800 a następnie będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa ii wypraszajmy Boże miłosierdzie.
  4. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Św. o godzinie 1800 celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie! W czwartek, 6 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała.
  5. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  6. W tym tygodniu również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Do południa odwiedziny chorych i seniorów.
  7. Intencje:

P 07 - +Helenę Gorzkowicz;
S 08 - +Helenę od rodziny Niemczaków;
N 09 1030 – +Annę i Eugeniusza Sochackich
od Janiny Szylar z Markowej:

1. 8. Ojciec Święty Franciszek zaprasza wszystkich, aby zgromadzili się na wspólną adorację w niedzielę po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Adoracja powinna być tak zorganizowana, aby na całym świecie, w tej samej godzinie, chrześcijanie połączyli się we wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem”.

Intencje modlitwy
Ojciec Święty prosi o to, ażeby ten czas poświęcony na adorację został ofiarowany w sposób szczególny: 1. Za Kościół na świecie, który dziś jednoczy się w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech Pan uczyni go zawsze posłusznym swojemu Słowu, aby stawał przed światem „jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany”. Niech w Kościele, poprzez wierne nauczanie, rozbrzmiewa Słowo, które zbawia i przynosi miłosierdzie oraz sprawia, że w odnowionej więzi miłości tenże Kościół może nadać pełny sens cierpieniu i smutkowi oraz przywrócić radość i spokój. 2. Za tych wszystkich, którzy w różnych miejscach świata doświadczają cierpień związanych z nowymi rodzajami niewolnictwa oraz za ofiary wojen, handlu ludźmi, przemytu narkotyków i pracy niewolniczej. Pomyślmy o dzieciach i kobietach doświadczających wielorakich form przemocy. Niech ich milczący krzyk o pomoc znajdzie Kościół czuwający, aby mając wzrok utkwiony w Chrystusie ukrzyżowanym, nie zapomniał o tych braciach i siostrach, którzy wpadli w ręce przemocy. Pamiętajmy też o tych wszystkich, którzy doświadczają niepewności ekonomicznej, a przede wszystkim o bezrobotnych, o osobach starszych, o emigrantach i bezdomnych, o więźniach i o tych wszystkich, którzy doświadczając zepchnięcia na margines społeczeństwa. Modlitwa Kościoła i jego aktywna działalność niech staną się dla tych ludzi pocieszeniem i wsparciem w nadziei oraz siłą i wytrwałością w obronie godności ludzkiej. Każdy Kościół lokalny, biorąc pod uwagę sytuację, w której się znajduje, jest proszony o rozpoznanie i dołączenie innych intencji współbrzmiących z niniejszym apelem Ojca Świętego.