4 Adwentowa_A

22 grudnia 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w poniedziałek na godz. 1300 proszeni są: Maria Balawejder, Alicja Sochacka, Katarzyna Rejzer, Stanisława Miara, Elżbieta Zięba. Natomiast w  sobotę na godz.: 900 proszeni są: Elżbieta Kud, Stanisława Zięba, Anna Szpiłyk. Krystyna Bartman, Zofia Czechowicz.

2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: R1 – 740,00zł; R2 – 290,00zł; R4 – 900,00zł, Dzieniowie Nr307 – 200,00zł; Stańkowie Gać Nr 393A – 200,00zł; Kochmańscy Gać Nr 71A – 200,00zł; proszę nie ogłaszać – 120,00zł; „Bóg zapłać za już i proszę jeszcze”.
Wspomnę, dla pewnego porządku, że w tym roku na Konto Parafialne w Banku ofiary złożyli: 09.I.+24.IX. – Marszałek Józefa i Stanisław = 320,00 zł(łącznie); 25.I. – Fołta Maria i Monika – 120,00zł; 28.I.+21.II.+21.III.+23.IV.+21.V.+18.VI.+23.IX.+22.X. – Jakielaszek Zofia = 400,00zł(łącznie); 28.II. – Ireneusz Machniak -  250,00zł; 06.V – Maria Dyrkacz – 1000,00zł; 12.VIII. – Dariusz Homa – 200,00zł; 13.VIII. – Andrzej Delegiewicz-Gradowski – 200,00zł;
I jeszcze raz  - przyjmijcie szczere - „Bóg zapłać za już, ale też proszę jeszcze”.

3. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. We wtorek ostatnia Msza św. roratnia o godz. 700.

4. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw. Niech ta wieczerza ma religijny charakter (rozpocznijmy ją od zapalenia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, czytania Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela, modlitwy, życzeń i dzielenia się opłatkiem). Niech będzie to także dzień przebaczenia i pojednania.

5. Po wieczerzy gromadzimy się o godz. 2400, na Mszy św. – Pasterce. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz. 730 i 1030.  W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne i Uniwersytet Papieski w Krakowie. Na Mszy Świętej o godz. 1030, błogosławieństwo i posłanie Kolędników Misyjnych, którzy będą nawiedzać rodziny naszej parafii. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc biednym dzieciom z Konga.

6. W przyszłą niedzielę (29 XII), Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte jak zwykle.
Podczas Sumy odbędzie Koncert Kolęd, połączony z akcją charytatywną, na rzecz dzieci chorych z Parafii. Oprawę Mszy Świętej zapewni Orkiestra OSP Gać i ona też podczas sumy zbierze składkę z przeznaczeniem na ten cel.

7. Dyrekcja, nauczyciele, rodzice, uczniowie Zespołu Szkół w Gaci organizują akcję charytatywną dla uczniów, którzy potrzebują pomocy finansowej na leczenie i rehabilitację.  Jeszcze dziś będzie prowadzona sprzedaż ozdób choinkowych i kartek świątecznych.
Dlatego zwracają się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe tej inicjatywy. Liczą na Wasze dobre serca i z góry dziękują.

8. Dziś po Mszy Świętej popołudniowej, czyli około 1600, zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską. Proszę o przyniesienie ze sobą zeszytów używanych do zbiórki na cele Inwestycyjne.