Świętej Rodziny

29 grudnia 2013

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj.04.I.2014r. na godz.: 900 proszeni są: Maria Balawejder, Ludmiła Pacuła, Adam Balawejder, Zofia Kudła, Elżbieta Żelazna.

2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: proszę czytać „bezimienna” – 200,00zł; Gać Nr 609 – 500,00zł; Gać Nr 134 – 200,00zł; Gać Nr 567 – 200,00zł; Gać Nr 197 – 200,00zł + 120,00zł; R7 – 2190,00zł; Zespół śpiewaczy „Gacanki” – 300,00zł; ; Gać Nr 395 – 100,00zł; Lonc Maria Markowa – 200,00zł; R3 – 580,00zł; R5 – 420,00zł; Gać Nr 321 – 200,00zł(2x); ;  „Bóg zapłać za już i proszę jeszcze”.

3. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono o godz: 1600. Z całą pewnością każdy z nas ma, za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Zechciejmy włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.

4. W najbliższą środę przypadnie pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Tego dnia Msze Św. w naszym kościele będę tak jak w każdą niedzielę.

5. W pierwszy czwartek, dziękujmy Bogu za dar Eucharystii i prośmy Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Adoracja eucharystyczna w tej intencji rozpocznie się w czwartek, 2 stycznia, od 1600 - 1655.

6. Natomiast w piątek, 3 stycznia, zapraszamy na Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 1700. Wcześniej okazja do spowiedzi. Nie zapominajmy, że uczestnictwo we Mszy św. pierwszopiątkowej jest nie tylko wyrazem naszej pobożności, lecz włączona jest w nią intencja wynagradzająca Boskiemu Sercu za wszystkie grzechy popełniane przez nas samych, naszych bliskich, jak i na całym świecie.

7. W sobotę oddajemy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Zachęcamy również do zgłaszania chorych i starszych, którzy przebywają w naszych domach i nie mogą już sami dotrzeć do kościoła, a pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć Komunię św. Będziemy ich odwiedzać w pierwsze piątki do południa.

9. Podziękowanie

Dla Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Gaci, Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, społeczności szkolnej oraz parafianom gorące podziękowania składają

Rodzice dzieci niepełnosprawnych z Gaci

- Wyrażamy ogromną wdzięczność za ofiarowaną pomoc i życzliwość w przygotowaniu oraz w przeprowadzeniu kiermaszu świątecznego na rzecz naszych dzieci.

- Cieszymy się, że dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń.

- Głęboko wierzymy, że okazana nam pomoc będzie nas motywować do dalszej pracy i właściwych działań podejmowanych wobec naszych dzieci.

- Przekonaliśmy się, że możemy liczyć na osoby o wielkim sercu, które chętnie pomagają innym.

Wdzięczni Rodzice

Zebrano 2410 zł 30 gr, ( słownie dwa tysiące czterysta dziesięć złotych, 30 groszy), które zostały przekazane dla 3 dzieci wymagających leczenia i rehabilitacji.