2 Nd po Narodzeniu Pańskim

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

5 stycznia 2014

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 900 proszeni są: Grażyna Curzytek, Józefa Machniak, Beata Homa, Stanisław Zabroń, Mariola Machniak.
  2. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim a zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.
  3. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach.
  4. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.