Niedziela Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2014

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 900 proszeni są: Renata Olech, Zofia Dziedzic, Stanisław Zając, Anna Głąb, Maria Bałacka.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęły ofiary: Nie czytać – 200,00zł; Cużytek Eugenia Gać Nr 39 – 200,00zł; Kuźniar Maria Gać Nr 315 – 100,00zł; Gać Nr 603 – 100,00zł; Gać Nr 174 – 50,00zł;
    „Bóg zapłać za już i proszę jeszcze”.
  3. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
  4. W sobotę, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączmy tę intencję w naszą modlitwę.
  5. Na terenie naszej parafii zakończono wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W bieżącym roku odwiedzałem rodziny mieszkające po stronie północnej od drogi powiatowej. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za otwarcie drzwi Waszych domów a nawet serc, za każde dobre słowo i za złożoną ofiarę, za którą jak ufam, uda się wykonać pamiątkowe obrazki przedstawiające odnowiony ołtarz (pomysł został przekazany do realizacji).