2 Nd. zw. A.

19 stycznia 2014

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 900 proszeni są: Sabina Zardzewiały,  Marta Fołta, Zofia Szylar, Władysława Machniak, Beata Machniak.

2. Na remont kościoła – wpłynęły ofiary: Szlęk Gać Nr 256B – 150,00zł. „Bóg zapłać za już i proszę jeszcze”.

3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież wystosował na ten dzień orędzie, w którym czytamy: „…nie tylko nasi rodacy przebywają poza granicami kraju, lecz wciąż wielu ludzi musi w pośpiechu opuszczać swoje domy z powodu wojen czy regionalnych konfliktów, zostawiając i często tracąc to, co do tej pory zyskali. Niech los tych ludzi nie będzie nam obojętny, zechciejmy włączać się w akcje pomocy, zwłaszcza jeśli możemy się choć trochę materialnie czy duchowo przyczynić do poprawy ich losu. Nikt z nas nie ma stałego miejsca na tej ziemi, wszyscy jesteśmy pielgrzymami w drodze do wiecznej ojczyzny, dlatego też niech nasze serca pozostają wrażliwe i otwarte na drugiego człowieka”.

4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5. Zapowiedź:
Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Grzegorz Jakielaszek s. Stanisława i Heleny, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Anna Magdalena Ruszel c. Zdzisława i Kazimiery, stanu wolnego, zamieszkała Kraczkowa. Zapowiedź 1. Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

6. W  Niedzielę 26 stycznia br. o godz.: 1230 w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbędzie się spotkanie z Poseł Beatą Kempą. Temat spotkania: Stop ideologii gender.