3 Nd. zw. A.

26 stycznia 2014

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 900 proszeni są: …………………………………………………………………………………………………………………………….

2. Na remont kościoła – wpłynęła ofiara: Ziemniak Eugeniusz Gać 481A  – 100, 00zł. „Bóg zapłać za już i proszę jeszcze”.

3. W czwartek uczcijmy Bł. Bronisława. Zachęcam do jak najliczniejszej obecności. Swój udział tradycyjnie zapowiada Orkiestra Dęta OSP Gać.

4. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynemu sercu całą naszą codzienność.

5. Zapowiedź: Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Grzegorz Jakielaszek s. Stanisława i Heleny, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Anna Magdalena Ruszel c. Zdzisława i Kazimiery, stanu wolnego, zamieszkała Kraczkowa. Zapowiedź 2.
Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu poinformować Urząd Parafialny.

6. INTENCJE
Intencje, które pierwotnie planował Ksiądz Proboszcz do odprawienia w terminie 26. I. – 01. II. – zostały przesunięte na późniejszy czas (ze względu na udział Księdza w pielgrzymce do Ziemi Świętej).

7. Urząd Gminy Gać informuje mieszkańców o możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie w 2014r. zadań polegających na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Gać.

Zainteresowane osoby, które posiadają na swoich nieruchomościach wyroby zawierające azbest, które chciałyby usunąć je w sposób legalny, korzystając z dotacji na ten cel, mogą w terminie od 22 stycznia do 31 stycznia 2014r. składać wnioski w Urzędzie Gminy w Gaci, które dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy lub w Urzędzie Gminy pok. nr 10.