1 Ndz_Wielki_Post_A

9 marca 2014

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 900 proszeni są: Danuta Niemczyk, Piotr Dzień, Barbara Orzechowska, Janina Fryń, Barbara Ingot, Zofia Szpiłyk.
  2. Na remont kościoła – wpłynęła ofiara: R4 – 1230,00 zł; Gać Nr 353 – 200,00zł; oraz z tych z ofiar comiesięcznych 3 x – 120,00 zł.
    „Bóg zapłać za już i proszę jeszcze”.
  3. Dyrekcja Zespołu Szkół w Gaci dniach 10.03 2014 r. - 28.03.2014 r. ogłasza zapisy  do klasy pierwszej i klasy „0” na rok  szkolny 2014/2015.  Karty zapisu można odebrać w sekretariacie szkoły.
  4. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post.
  5. Dobrze by było znaleźć czas na wartościową lekturę, pomagającą nam w pogłębieniu naszej wiary. Można to robić czytając: Pismo Święte; książkę o treści religijnej – zapraszamy do odwiedzania biblioteczki „PROMYK”; prasę katolicką i tu uwaga wraz z numerem „Niedzieli” na 23 marca 2014 r. będzie do nabycia książka pt.: „Pasja” według objawienia bł. Anny Katarzyny Emmerich.
  6. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa:
    - Droga Krzyżowa w piątek o godz.: 1630 zaś po nim Msza Święta. - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele – o godzinie 1500, a później około 1600 Msza Święta – i tak będzie przez cały Wielki Post.
  7. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski.
  8. Rusza Wielkanocne Dzieło Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są m.in. paschaliki i baranki wielkanocne. Można je nabywać w zakrystii: baranki – cena: 5zł; paschaliki (na stół wielkanocny) – cena: 7 zł.
  9. Parafia p.w. Chrystusa Króla w Przeworsku zaprasza na „Nauki przedmałżeńskie”, które rozpoczną się jutro 10 marca, o godz.: 1830. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i soboty.