4 Ndz_Wielki_Post_A

30 marca 2014

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 900 proszeni są: Maria Balawender, Helena Ulma, Barbara Tomaszek, Maria Paluszek, Zbigniew Piłat.
  2. Serdecznie dziękuję pewnej Rodzinie, za nieodpłatne przekazanie na rzecz Parafii materiałów dekoracyjnych i flakonów. „Bóg zapłać”.
  3. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości.  Kościół chce nam przypomnieć, że mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.
  4. Zapraszam młodzież gimnazjalną na spotkania w ramach katechezy parafialnej. Poniedziałek – I klasa Gimnazjalna; Wtorek – II klasa Gimnazjalna wraz z Rodzicami; Środa – III klasa Gimnazjalna. Obecność obowiązkowa.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w piątek po Mszy Świętej – ulicami naszej wioski (oczywiście pod warunkiem sprzyjającej pogody).  Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.1500 a około 1600 Msza Święta.
  6. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, tym bardziej zechciejmy skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty.
  7. Zechciejmy również włączyć się w adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, 3 kwietnia, po Mszy Św. Módlmy się o świętość życia kapłańskiego i zakonnego, aby ich świadectwo pociągało wielu młodych, zwłaszcza z naszej parafii do pójścia w ich ślady.
  8. Trwa Wielkanocne Dzieło Caritas. Można nabywać w zakrystii: baranki – cena: 5zł.
  9. Dziś to jest 30 marca 2014r. o godz. 1700 w GMINNYM  OŚRODKU  KULTURY w GACI odbędzie się koncert finałowy konkursu piosenki poezji  pt. DZIEWCZYNY, KOBIETY, MATKI, BABCIE”, na który serdecznie zapraszają organizatorzy: Zespół Szkół w Gaci, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna.
  10. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Kusz Justyna Katarzyna c. Marka i Marii, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać i Szylar Michał Wojciech  s. Kazimierza i Lucyny, stanu wolnego, zamieszkały parafia Markowa. Zapowiedź 2.
    Kuźniar Bettina Weronika c. Lucjana i  Jadwigi, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać  i Szlęk Tomasz Jan s. Stanisława i  Danuty, stanu wolnego, zamieszkały parafia Gać. Zapowiedź 2.
    Gdyby ktokolwiek wiedział o istniejących przeszkodach – do zawarcia sakramentalnego związku małżeństwa – pomiędzy tymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.
  11. INTENCE

ND 30.III. 1030 - +Marię Zięba i Antoninę;