5 Ndz_Wielki_Post_A

6 kwietnia 2014

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz tj. w sobotę na godz.: 900 proszeni są: Zofia Sochacka, Halina Jędrejko, Zygmunt Wielgosz, Zofia Szpytma, Józef Szpiłyk.
  2. Na remont kościoła – wpłynęła ofiara: 200,00 zł + 120,00zł od znanej osoby.
    „Bóg zapłać za już i proszę jeszcze”.
  3. Jutro w naszej Parafii rozpoczynają się rekolekcje. I tak
    Poniedziałek:  godz.: 1015 – Msza Święta dla uczniów z klas od „0”-V.
    Godz.: 1210 – Msza Święta dla uczniów z klas VI+Gimnazjum.
    Wtorek:  godz.: 1015 – Msza Święta dla uczniów z klas od „0”-V.
    Godz.: 1210 – Msza Święta dla uczniów z klas VI+Gimnazjum.
    Środa – Msza Święta o godz. 1200 dla całego Zespołu Szkół w Gaci.
    Dorośli: Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz.: 1700.
  4. Spowiedź w naszej Parafii – z udziałem zaproszonych kapłanów – we Wtorek od godz.: 1400 - 1700.
  5. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu w naszej parafii odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zapraszamy na te nabożeństwa.
  6. Tych, którzy z powodu obowiązków czy to rodzinnych, czy zawodowych nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcamy do indywidualnego rozważania męki Pańskiej. Można to również uczynić w gronie rodzinnym, wprowadzając stopniowo dzieci w tę praktykę.
  7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Kusz Justyna c. Marka, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać i  Szylar Michał  s. Kazimierza, stanu wolnego, zamieszkały parafia Markowa. Zapowiedź 3.
    Kuźniar Bettina c. Lucjana, stanu wolnego, zamieszkała parafia Gać  i  Szlęk Tomasz s. Stanisława, stanu wolnego, zamieszkały parafia Gać. Zapowiedź 3.

Gdyby ktokolwiek wiedział o istniejących przeszkodach – do zawarcia sakramentalnego związku małżeństwa – pomiędzy tymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu, aby poinformować Urząd Parafialny.