Niedziela Palmowa

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

13 kwietnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. W Czwartek na godz.: 800 proszeni są: Ewelina Balawejder, Maria Kusz, Anna Sochacka, Beata Polak, Andrzej Gradowski. Natomiast w Wielką Sobotę na godz.: 1300 proszeni są: Krzysztof Brożbar, Krystyna Ząbroń, Stanisława Brożbar, Zofia Brożbar, Krystyna Balawender.
  2. Na remont kościoła tj. ołtarza głównego – wpłynęła ofiara: Gać Nr 595 – 200,00 zł; Składam serdeczne „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.           
    Składam również Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na posiłek z okazji spowiedzi wielkopostnej.
  3. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
  4. Jak wyjaśnia Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w liście O przygotowaniu i obchodzeniu świąt wielkanocnych: „Największe misteria odkupienia ludzkiego Kościół obchodzi co roku od wieczornej Mszy Wielkiego Czwartku Wieczerzy Pańskiej aż do Nieszporów Niedzieli Zmartwychwstania. Ten czas słusznie się nazywa «Triduum Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i zmartwychwstałego», słusznie również nazywa się «Triduum Paschalne», ponieważ w czasie niego uobecnia się i dokonuje misterium Paschy, to jest przejście Pana z tego świata do Ojca. Sprawując to misterium Kościół przez znaki liturgiczne i sakramentalne ściśle jednoczy się z Chrystusem, swoim Oblubieńcem” (nr 38).
  5. W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 1800. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
  6. Program adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa wywieszony jest przedsionku w gablocie, oraz w gablotce na placu kościelnym. Można go również znaleźć na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Parafia i Nabożeństwa; Postarajmy się tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się, choć 30 min. na adoracji.
  7. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.  Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłku, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny poranek.
  8. W Wielki Piątek zapraszam na rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia (Koronka do Bożego Miłosierdzia) o godz.: 1500 a następnie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.             
    Dzieci
    , które uczestniczyły w Wielkim Poście w nabożeństwach – proszone są, by przyniosły na Drogę Krzyżową wyklejankę, którą wykonały z rozdawanych obrazków.
  9. Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie  1800. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do 2200. STRAŻ GROBOWĄ, proszę, aby podjęła służbę przy Grobie Pańskim.
  10. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 830 do 2100. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Każdy wierzący i praktykujący katolik powinien w tym dniu nawiedzić Grób Pański i złożyć hołd miłości i wierności Swojemu Zbawicielowi – przez ucałowanie Krzyża. Ofiary wiernych zebrane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację zabytków Ziemi Świętej.

11. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godzinie 900 i 1100. Wodę święconą będzie można zaczerpnąć z naczynia ustawionego przed wejściem do zakrystii.

12. W Wielką Sobotę o godz.:  1900 rozpoczniemy uroczystą celebrację Liturgii Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

13. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz.: 600; następna Msza Święta o godz. 1030.

14.Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte tak jak w każdą niedzielę tj.: 730, 1030 i 1500.

15. Intencje:

ND13.III. 1030 - +Helenę Gorzkowicz w 1-ą rocznicę;
1500 – za parafian;

Pn14= 1800
– +Anielę, Michała, Eugeniusza, Zofię Kwolczak; 
Wt15=
700 ++Stefanię i Ludwikę Zając; Józefa i Zofię Jędrejko;     
Śr16 =1800 – ++Wojciecha i Ludwikę Stańko; Jakuba i Helenę Stańko;
WCZ17=1800 Dziękczynna za dar kapłaństwa;
WSB19
=1900
–+Katarzynę i Michała Duliban;     
Wielkanoc 20= 600 Za wiernych zmarłych;
1030 – za parafian 
PnWielkanocny21=730 – ++Wojciecha Fołtę, Bronisławę,Janinę, Helenę;
1500 – za parafian;

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.