15 Nd/A

13 lipca 2014

1. Liturgia 15. niedzieli w ciągu roku, którą dziś celebrujemy, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera.
  2. W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel Święto przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański.
  3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Łukasz Bytnar s. Mariana i Reginy z domu Lonc, stanu wolnego, zamieszkały Gać
    i Marzena Więcek c. Józefa i Marii Fusch, stanu wolnego, zamieszkała  Handzlówka. Zapowiedź 2.
    Łukasz Krzysztof Jakielaszek s. Stanisława i Heleny, stanu wolnego
    i Małgorzata Anna Wiśniowska c. Adama i Ireny z domu Orzechowska, stanu wolnego, obydwoje zamieszkali Gać. Zapowiedź 2.
  4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w sobotę na godz.: 800 proszeni są: Jakielaszek Stanisław, Pszonak Katarzyna, Bącal Jolanta, Czechowicz Jadwiga, Bemben Kazimiera, Panek Agnieszka;
  5. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni: Rogala Władysława – 200,00zł; Brożbarowie Gać Nr 381A – 200,00zł; Rydz Maria i Zbigniew Gać Nr 186 – 200,00zł; Brożbar Zofia Gać Nr 132 – 200,00zł; Gać Nr 147 – 150,00zł; Gać Nr 321 – 200,00zł; Halina i Stanisław Sowa Gać Nr 34 – 200,00zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.
  6. INTENCJE

Ksiądz Prałat

Ksiądz Proboszcz

ND13

730 +Andrzej (gregorianka)

1030 Dziękczynna wraz z prośbą o bł. Boże dla S. Marii Szlęk i S. Renaty Bemben z okazji 25-lecia życia zakonnego;

1500 za parafian;

PN14