16 Nd/A

20 lipca 2014

1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

2. W dniach 20-27 lipca 2014 obchodzony jest 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Nieodłączną częścią jego obchodów jest „Akcja św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy”. Zapraszam do udziału wszystkich posiadaczy pojazdów i zmotoryzowanych, kierowców, motocyklistów a nawet rowerzystów. Podziękuj i Ty za każdą szczęśliwą podróż, za każdy bezpiecznie przejechany kilometr, za wszystko, czym Cię Pan obdarzył, także za pojazdy, które mamy do naszej dyspozycji, i pomóż polskim misjonarzom i misjonarkom, by oni nie pozostali bez środków transportu – narzędzi swojej misyjnej codzienności i misyjnego trudu.

Tydzień św. Krzysztofa to również nasza wspólna troska o sprawę poprawy bezpieczeństwa na drodze. Dlatego też prosząc o poświęcenie naszych pojazdów i Boże błogosławieństwo na nasze podróże, módlmy się też o większą rozwagę dla każdego kierującego pojazdem i o większy szacunek do każdego użytkownika drogi. Błogosławieństwo kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Święte a błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w piątek po Mszy Świętej.

3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Łukasz Bytnar s. Mariana, stanu wolnego, zamieszkały Gać i Marzena Więcek c. Józefa stanu wolnego, zamieszkała Handzlówka. Zapowiedź 3.
Łukasz Jakielaszek s. Stanisława, stanu wolnego i Małgorzata Wiśniowska c. Adama, stanu wolnego, obydwoje zamieszkali w Gaci. Zapowiedź 3.

4. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w sobotę na godz.: 800 proszeni są: Edyta Szubert, Renata Dzień, Aneta Długosz, Stanisław Kowal, Władysława Rosół.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni: Gać Nr 110 – 100 Dolarów Kanada; Gać Nr 547 – 200, 00 zł; Cyma Eugeniusz i Paulina Gać 231 – 200, 00 zł; Proszę nie czytać – 100, oo zł; Ryznarowie Gać 323A – 200, 00 zł; Markowa 1803 – 100, 00 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.