17 Nd/A

27 lipca 2014

1. Nieodłączną częścią obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa jest „Akcja św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy”. Podziękuj i Ty za każdą szczęśliwą podróż, za każdy bezpiecznie przejechany kilometr i pomóż polskim misjonarzom i misjonarkom, by oni nie pozostali bez środków transportu. Zbiórka do puszek.

2. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku.
Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, co będzie możliwe od godz. 1530, i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas której będziemy się modlić również za poległych w czasie wojny, jak i za jej ofiary. Do południa odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów.

3. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

4. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w sobotę na godz.: 800 proszeni są: Długosz Aneta, Cwynar Zofia, Gorzkiewicz Janusz, Cyma Jadwiga, Machniak Małgorzata.

6. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni: Maria Kuźniar Gać 315 – 100,00zł; Zofia Bar Gać Nr 152 – 200,00 zł; Gać Nr 167 – 200,00 zł; Elżbieta Dubiel – 200,00 zł; Gać Nr 461 – 200,00 zł; Sochaccy Gać Nr 503 A – 200,00 zł; Gać Nr 222 – 100,00 zł;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.