18 Nd/A

3 sierpnia 2014

1. Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.

2. Sierpień w naszym kraju to tradycyjnie miesiąc trzeźwości. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.

3. W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Markowej.

4. W Czwartek zapraszam na Godzinę Świętą.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni: Stanisława i Józef Piątek – 200,00 zł; Gać Nr 209 – 200,00 zł; proszę nie ogłaszać – 200,00 zł; Szlęgowie Gać Nr 318 – 300,00 zł;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w sobotę na godz.: 800 proszeni są: Aneta Długosz, Irena Bemben, Anna Wajhajmer, Barbara Kuźniar, Władysława Stańko.