21 Nd/A

24 sierpnia 2014

1. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości. Zachęcamy przy tym do nabywania prasy katolickiej, którą możemy znaleźć przy wyjściu z kościoła.

2. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

3. W zakrystii/kancelarii parafialnej możemy zgłaszać chorych z naszych rodzin, którzy pragną skorzystać z sakramentu pojednania z racji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca.

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Wiglusz Łukasz Przemysław s. Adama i Marii z domu Dzień, stanu wolnego, zamieszkały Gać  i  Chmura Monika Joanna c. Antoniego i Marioli z domu Nicpoń, stanu wolnego, zamieszkała Siedleczka. Zapowiedź 3.

5. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w sobotę na godz.: 800 proszeni są: Baran Magdalena, Kądziołka Krystyna, Słowik Małgorzata, Wyczańska Czesława, Bożek Danuta.

6. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni:

Stefania i Władysław Ziemniak – 200,00 zł; Dzieniowie Nr 579 – 200,00 zł; Małgorzata i Adam Jeżowscy – 200,00 zł; Szubert Edyta i Jerzy 200,00 zł + 120,00 zł; Gać 143 – 200,00 zł; Gać 235 – 100,00 zł; Gać 375 – 200,00 zł; Gać 335A – 200,00 zł; R6 – 480,00 zł;  „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

Trwają prace – zgodnie z Umową zawartą pomiędzy Parafią Rzymsko-Katolicką p.w. Wniebowzięcia NMP w Gaci reprezentowaną przez Ks. W. Pytko (INWESTOR) a p.Tadeuszem Sokal – konserwatorem dzieł sztuki (WYKONAWCA) – polegające na konserwacji polichromii ściennej w prezbiterium kościoła
Dnia 06 sierpnia 2014 r. odbyło się spotkanie Komisji, która stwierdziła: - odczyszczenie malowideł w prezbiterium z brudu; - widoczne przemalowania; - skucie wtórnych tynków cementowych w partiach przyziemia; - wykonano nowe kanały dla instalacji w celu maksymalnego ukrycia przewodów; Następnie Komisja ustaliła: - usunięcie przemalowań w partii ornamentu; - wykonanie prób estetycznej konserwacji (obramowania wokół scen figuralnych i ornamenty pod gzymsami); - należy przed przystąpieniem do konserwacji estetycznej przedłożyć wyniki badań.
Dodam: „Warunkiem trwania i zakończenia pozostałej części prac jest wpłata zaliczek na Konto Wykonawcy (I i II rata została wpłacona). Termin III raty upływa 15 września. Również dodam, że wypłata całości wynagrodzenia powinna nastąpić niezwłocznie po zakończeniu prac tj. ich odbiorze przez nadzorującego Konserwatora Zabytków, na podstawie Rachunku przedstawionego przez Wykonawcę”.

7. Zgodnie z zarządzeniem Metropolity Przemyskiego w dzisiejszą niedzielę odbywa się kwesta do puszek na rzecz poszkodowanych w skutek gwałtownych zjawisk pogodowych.