20 Nd/A

17 sierpnia 2014

1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.

2. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w w sobotę na godz.: 800 proszeni są: Szlęk Andrzej, Szlęk Maria, Szpytma Maria, Jakielaszek Bronisława, Cwynar Lesława.

3. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
Wiglusz Łukasz Przemysław s. Adama i Marii z domu Dzień, stanu wolnego, zamieszkały Gać  i  Chmura Monika Joanna c. Antoniego i Marioli z domu Nicpoń, stanu wolnego, zamieszkała Siedleczka. Zapowiedź 2.

4. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni: Siostry Służebniczki – 200, 00 zł; Cwynar Stanisław i Ewa Gać Nr 322 – 300, 00 zł; Nycz Helena Markowa 71 – 100, 00 zł;  Gać Nr 329 – 200, 00 zł; Antoni Mazurek – 300, 00 zł; R7 – 800, 00 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

5. W ostatnich dniach w wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych ucierpiało ponad 200 rodzin mieszkających, głównie w Kraczkowej oraz okolicznej Malawie (diec.rzeszowska). Skala zniszczeń jest trudna jeszcze do oszacowania, wiadomo, że remonty domów i zabudowań gospodarczych pociągnął za sobą niemałe nakłady finansowe.
Solidaryzując się z poszkodowanymi pragniemy pomóc rodzinom, które ucierpiały w kataklizmie i stanęły w obliczu nieplanowanych wydatków przy zabezpieczeniu i odbudowie swoich domów.|
Wobec powyższego Metropolita Przemyski, Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik zarządził, by w najbliższą niedzielę po otrzymaniu wiadomości we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji zostały zebrane do puszek ofiary na ten cel. Zebrane pieniądze będą przekazane poszkodowanym.