22 Nd/A

31 sierpnia 2014

1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły z poświęceniem tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych będzie celebrowana o godz: 830 Zapraszamy do udziału.

2.
Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Nie zaniedbujmy tego zwyczaju, aby się kiedyś nie okazało, że brakuje nam kapłanów, którzy sprawowaliby dla nas sakramenty. Adoracja w tej intencji po Mszy Świętej.

4. A przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi) ksiądz będzie oczekiwał w konfesjonale codziennie przed Mszą Świętą. Z uwagi na to, że Ksiądz Prałat jest w Szpitalu proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Oczywiście w piątek przed południem odwiedziny z posługą sakramentalną u chorych i seniorów.
W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na remont polichromii w prezbiterium naszej świątyni:

R1 - 540, 00 zł; R2 - 600, 00 zł; R4 – 1060, 00 zł; Nr 12 – 200, 00 zł; Gać Nr 395 – 200, 00 zł; Gać Nr 465 – 100, 00 zł; Gać Nr 519 – 200, 00 zł; Gać Nr 64 – 100, 00 zł; Gać Nr 262 – 200, 00 zł; Gać Nr 401 – 200, 00 zł + 120, 00 zł; Gać Nr 146 – 300, 00 zł; Hołubowie Gać Nr 144 – 200, 00 zł; „Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

6. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i przygotowanie świątyni. Na następny raz w sobotę na godz.: 800 proszeni są: Bar Barbara, Hawer Maria, Braniewski Franciszek, Machała Elżbieta, Jakielaszek Urszula.

8.
Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Mariusz Adam Świątek, s. Jana i Elżbiety Kiper,stanu wolnego, zamieszkały Gać i Barbara Pańko, c. Bogusława i Zuzanny Zygmunt, stanu wolnego, zamieszkała Białoboki parafia Ostrów. Zapowiedź 1.

9. Dyrektor Żłobka w Gaci ogłasza rekrutację do „Żłobka w Gaci”

Dokumenty rekrutacyjne można składać w budynku Urzędu Gminy Gać

od 01-12.09.2014r w sekretariacie, w godzinach pracy urzędu.

Rekrutacji podlegają dzieci

od 1 roku (na dzień 1 października 2014) do 3 lat.
Szczegóły rekrutacji na stronie internetowej Gminy Gać www.gac.pl