Ogłoszenia parafialne 02. 05. 2010

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                     2 maja 2010

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki i sprzątanie w kościele a na Sobotę zostali wyznaczeni: Matuszek Wiesław, Zając Wincenty, Zając Małgorzata, Kielar Anna, Orzechowska Zofia.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Rejon 1 – 330,oo zł; Rejon 6 – 420,oo zł;   Bartman Krystyna i Bronisław – 200,oo zł; Brożbar Zofia nr 513b – 100,oo zł; Maria  i Kazimierz nr 40 – 150,oo zł; Pacuła Zofia i Józef – 200,oo zł; Rusinek = Szpunar = 500,oo zł; Sochacka Helena nr 377 – 100,oo zł; Wikiera Anna i Sławomir nr 84 – 100,oo zł.  „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie. Niech Bóg miłosierny udziela wszystkim potrzebnych łask i darów.
  3. Piąta niedziela wielkanocna wprowadziła nas w maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Ożywmy w tym miesiącu nasze dziecięce oddanie Matce Jezusa, odmawiając Litanię loretańską podczas nabożeństw majowych czy też indywidualnie, bądź w gronie sąsiadów.
  4. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi.
  5. W czwartek, 6 maja przypada pierwszy czwartek miesiąca, kiedy to wspominamy ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa. Zatrzymajmy się tego dnia na chwili adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo adoracyjne (za powołanych i o nowe powołania) od 1700 - 1800.
  6. W piątek, 7 maja obchodzić będziemy pierwszy piątek miesiąca. Jest to dzień przebłagania, zwłaszcza przez przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze osobiste oraz całego świata.
  7. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Grzegorz Drozd, syn Jana i Kazimiery Kolano, zamieszkały Gać, stanu wolnego i Małgorzata Bem córka Adama i Lucyny Guzek, zamieszkała Kraczkowa, stanu wolnego – zapowiedź 1.
  8. Dziś po mszy popołudniowej na spotkanie zaprasza AK. Jutro –  po Mszy popołudniowej zapraszam rodziców dzieci z klasy pierwszej podstawowej. We wtorek – 3 klasę Gimnazjalną wraz z Rodzicami, w Środę – 2 klasę Gimnazjalną, w Czwartek – 1 klasę Gimnazjalną.