Niedziela Chrztu Pańskiego A / 2020

12 stycznia 2020

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

3. Zakończyłem doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędę. Wszystkim parafianom składam serdeczne „Bóg zapłać” za okazywaną życzliwość.

4. "Bóg zapłać" za podjęcie kolejki, oraz za ofiarę na kwiaty i środki czystości. W tym tygodniu w sobotę tj.: 18. I. 2020 r. dyżur podejmą: Małgorzata Drozd, Aleksandra Cwynar, Maria Szpytma, Magdalena Baran, Agata Fołta.

5. Do Kasy Inwestycyjnej na odnowienie polichromii wpłynęły ofiary:
Proszę nie czytać = 300 zł; oraz Kucha Helena Gać Nr 236 – 50 zł;
"Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.