Ogłoszenia parafialne 18. 07. 2010

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i  przygotują: Cwynar Zofia, Cwynar Stanisław, Szlęk Stanisław, Ziemniak Stefania, Ziemniak Robert.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Bezimienna – 100,oo zł; Bożek Nr 607 – 200,oo zł; Brożbarowie Nr 515 – 200,oo zł;  Kmiotek Teresa Edward Nr 375 – 200,oo zł;  Nr 280 – 150,oo zł;  Sochacka Anna Nr 324 – 100,oo zł; Worsztynowicz Janina Bogdan Nr 342 – 200,oo zł; Rejon 7 – 2090,oo zł. Składam: „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie. Niech Bóg miłosierny udziela wszystkim potrzebnych łask i darów.
  3. W przyszłą niedzielę, z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa, odbędzie się błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów, podczas którego będziemy prosić o bezpieczeństwo dla wszystkich ich użytkowników.
  4. Intencje: Ksiądz Prałat:Pn19 – Dziękczynna wraz z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo
    Wt20  – ++Helena, Marcin i Tadeusz Freń
    Śr21 – ++Waleria i Jan Kurzydło
    Cz22 – +Stanisław Balawejder
    Pt23  – ++Michał, Zofia, Edward Bar,
    Sb24 – +Franciszek Nycz,
    Natomiast ksiądz proboszcz:
    Pn  – +Jan Zając
    Wt  - +Jan Zając
    Śr -  +Jan Zając
    Cz - +Maria Rogala
    Pt - +Maria Rogala
    Sb - +ślubna
    Nd 730 - +Maria Rogala
    1500 za parafian
  5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Dawid Łukasz Żelazko, syn Zbigniewa i Anny, zamieszkały Żurawiczki, stanu wolnego i Justyna Maria Janicka, córka Kazimierza i Bernardy, zamieszkała Gać, stanu wolnego – zapowiedź 3.
  6. W najbliższy czwartek, 22 lipca w liturgii Kościoła będziemy wspominali świętą Marię Magdalenę, której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana; - odpust w Nowosielcach.
  7. Zbieramy chętnych na pielgrzymkę zaplanowaną z 24/25 sierpień bieżącego roku. W planie przewidujemy odwiedzić:
    Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – Łagiewniki;
    Dom Rodzinny Jana Pawła II (Muzeum) Wadowice;
    Kalwaryjskie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (Dróżki PJ lub MB.
    Koszt wyjazdu 90zł. Zapisy (wraz z opłatą) u p. Kościelnego w Zakrystii.