Ogłoszenia parafialne 25. 07. 2010

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i  przygotują: Zając Małgorzata, Dzień Krystyna, Dzień Bogusława, Orzechowska Zofia, Szczepankiewicz Krystyna.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Brożbar Krystyna z Rzeszowa – 200,oo zł; Nr 19 – 200,oo zł; Nr 395 – 100,oo zł; Rejon 2 – 250,oo zł; Stańko Lesław, Łyszczarz Justyna, Superson Sylwia – 400,oo zł; Ziemniak Stefania i Władysław – 200,oo zł; Składam: „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie. Niech Bóg miłosierny udziela wszystkim potrzebnych łask i darów.
  3. Z racji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców – błogosławimy dziś pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
  4. Intencje: Ksiądz Prałat:
    Pn26 – ++Aniela, Antoni, Zofia i Jan Zając
    Wt27 – ++Stanisław i Franciszek Szlęk
    Śr28 – O szczęśliwą podróż
    Cz29 – gregorianka za +Eugeniusza Tomaszka;

Natomiast ksiądz proboszcz:
    Pn  – +Annę Jędrejko
    Wt  - +Marię Rogala
    Śr -  ++Tadeusz, Aniela, Józef Babiasz
    Cz - +Marię Rogala
    Pt - + Marię Rogala
    Sb - + Marię Rogala
    Nd - (ślubna) – poza parafią
  5. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Grzegorz Maląg - s. Marka i Barbary z domu Kozieł, zamieszkały Biała Góra, stanu wolnego i Jadwiga Zofia Szewczyk – c. Bogusława i Danuty z domu Łukasik,  zamieszkała Gać, stanu wolnego. Zapowiedź 1.
  6. Zbieramy chętnych na pielgrzymkę zaplanowaną z 24/25 sierpień bieżącego roku. W planie przewidujemy odwiedzić: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – Łagiewniki; Dom Rodzinny Jana Pawła II (Muzeum) Wadowice; Kalwaryjskie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (Dróżki PJ lub MB). Koszt wyjazdu 90 zł od osoby.  Zapisy (wraz z opłatą) u p. Kościelnego w Zakrystii.

Oto liturgiczne wspomnienia najbliższego tygodnia:

• poniedziałek, 26 lipca – świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków;
  • czwartek, 29 lipca – świętej Marty, siostry Łazarza i Marii, przyjaciół Jezusa. To w ich domu Jezus spędził ostatnie dni przed swoją męką, pokazując w ten sposób, jak cenną wartością są więzy przyjaźni. My także starajmy się je budować z ludźmi, których Bóg stawia na naszej drodze;