Ogłoszenia parafialne 01. 08. 2010

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i  przygotują:
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Bezimienna – 200,oo zł; Cwynar Stanisław i Ewa Nr 322 – 300,oo zł; Dyrkacz Edward Nr 149 – 200,oo zł; Markowa – 200,oo zł; Nr 220 – 200,oo zł; Nr 306 – 100,oo zł; Rejon 1 – 290,oo zł; Rejon 8 p. Wacław – 440,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
  3. Dziś można uzyskać odpust Porcjunkuli, czyli odpust związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Korzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone nam w sakramencie pojednania, a jednak nie naprawione przez nas.
  4. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
  5. W czwartek, 5 sierpnia, przypada pierwszy czwartek miesiąca, pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa; Zapraszam na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu (1700 – 1800) w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.
  6. W piątek, 6 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, dzień wynagrodzenia Bogu za grzechy; W piątek, 6 sierpnia Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdzie Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. Odpust w Markowej. Przed południem odwiedziny u chorych.
  7. Natomiast w sobotę, 7 sierpnia, pierwsza sobota miesiąca, dzień poświecony Matce Najświętszej. Po wieczornej Mszy Świętej i po nabożeństwie do Matki Najświętszej –  na spotkanie zaprasza Akcja Katolicka.
  8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się:
    Grzegorz Maląg - s. Marka i Barbary z domu Kozieł, zamieszkały Biała Góra, stanu wolnego i Jadwiga Zofia Szewczyk – c. Bogusława i Danuty z domu Łukasik,  zamieszkała Gać, stanu wolnego. Zapowiedź 2.
  9. Zbieramy chętnych na pielgrzymkę zaplanowaną z 24/25 sierpień bieżącego roku. W planie przewidujemy odwiedzić: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – Łagiewniki; Dom Rodzinny Jana Pawła II (Muzeum) Wadowice; Kalwaryjskie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (Dróżki PJ lub MB). Koszt wyjazdu 90 zł od osoby. Zapisy (wraz z opłatą) u p. Kościelnego w Zakrystii.
  10. Intencje: Ksiądz Prałat ciąg dalszy gregorianki za +Eugeniusza Tomaszka;
    Natomiast ksiądz proboszcz:
    PN
    2-VIII- +Marię;
    WT
    3-VIII- +Marię;
    ŚR
    4-VIII- +Marię;
    5-VIII- +Marię;
    PT
    6-VIII- +Władysławę Hawer;
    SB
    7-VIII- +Agatę Bar;