Ogłoszenia parafialne 15. VIII. 2010.

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY                             15 sierpnia

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i  przygotują: Wilk Grażyna, Sas Marta, Filar Józef, Łyszczarz Barbara, Głąb Anna.
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Bemben Irena i Lech Nr 237a – 200,oo zł; Bezimienna – 100,oo zł; Cwykiel Zbigniew i Bernadetta Nr 148– 200,oo zł; Nr 269 – 200,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
  3. Dnia 29. VIII. Odbędzie się piesza pielgrzymka do Jodłówki. Wyjście spod kościoła w Ostrowie o godz.: 600.
  4. Przewodniczący Rady Gminy Gać, Wójt Gminy Gać, Gminny Komitet Dożynkowy zapraszają na Gminne Dożynki dnia 22 sierpnia 2010 r.
    Program: o godz. 1500 – uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Gaci. Po Mszy delegacje z wieńcami  dożynkowymi, przechodzą w korowodzie dożynkowym przed budynek GOK-u. Tam odbędzie się dalsza Część Obrzędowa.
  5. Wciąż pamiętajmy o zachowania trzeźwości w miesiącu sierpniu.
  6. Składam Serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tej uroczystości: Księdzu Mieczysławowi  — za słowo Boże, w którym uczy, że obrazie Maryi Wniebowziętej każdy z nas powinien ujrzeć samego siebie, jako tego który wiernie słucha Słowa Bożego. Nagroda, którą Ona już otrzymała, jest przeznaczona dla każdego kto Słowo Boże zachowuje i żyje według niego; księżom współ-celebransom: a więc księdzu prałatowi Stanisławowi i księdzu Szczepanowi - naszemu rodakowi; wszystkim kapłanom na czele z księdzem dziekanem za posługę w konfesjonale – zarówno w dniu wczorajszym jak i dziś; Siostrom zakonnym, za trud przystrajania ołtarzy i za wszelką służbę w naszej parafii; scholii i ministrantom, ale też i orkiestrze –  za uświetnienie; p. kościelnemu – za tyle serca i ofiarną pracę. Serdeczne „Bóg zapłać” – za wszystkie dary przekazane na przygotowanie Odpustu.
  7. Intencje: Ksiądz Prałat ciąg dalszy gregorianki za +Eugeniusza Tomaszka;
    Natomiast Ksiądz Proboszcz: