Ogłoszenia parafialne 22. VIII. 2010.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i  przygotują: …
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Jakielaszek Helena Nr 210 – 200,oo zł; Hawro Nr 75 – 200,oo zł; Rejon 2 – 340,oo zł; Rejon 6 – 640,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
  3. Przewodniczący Rady Gminy Gać, Wójt Gminy Gać, Gminny Komitet Dożynkowy zapraszają na Gminne Dożynki dnia 22 sierpnia 2010 r. o godz. 1500 – uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Gaci. Po Mszy delegacje z wieńcami  dożynkowymi, przechodzą w korowodzie dożynkowym przed budynek GOK-u. Tam odbędzie się Część Obrzędowa.
  4. We wtorek 24 sierpnia o godz.: 400 wyjeżdżamy na pielgrzymkę autokarową. W planie przewidujemy odwiedzić: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – Łagiewniki; Dom Rodzinny Jana Pawła II (Muzeum) Wadowice; Kalwaryjskie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (Dróżki MB). Powrót 25 sierpień bieżącego roku.
  5. Dnia 29. VIII. Odbędzie się piesza pielgrzymka do Jodłówki. Wyjście spod kościoła w Ostrowie o godz.: 600.
  6. ZAPROSZENIE NA OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĘ ROLNIKÓW
    I ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA BOGU ZA PLONY -  4-5 września 2010 r.
    W duchu głębokiej wdzięczności Bogu, który jest Miłością (por. 1 J 4, 16), serdecznie zapraszam na Dożynki Jasnogórskie oraz Ogólnopolską Pielgrzymkę Rolników do Matki Bożej na Jasną Górę.
    Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony z błogosławieństwem wieńców żniwnych rozpocznie się przy ołtarzu pod Szczytem w niedzielę w dniu 5 września 2010 roku, o godzinie 11.00.
    Pielgrzymie modlitwy na Jasnej Górze rozpoczniemy w sobotę 4 września.
    O godzinie 19.00 — Msza Święta, a po niej Apel w Bazylice Jasnogórskiej. Będziemy
    czuwać na modlitwie przez całą noc, a następnie weźmiemy udział w przygotowaniu
    i celebracji Mszy Świętej o godzinie 11.00.
    Święty Paweł napisał: Miłość Chrystusa przynagla nas (2 Kor 5, 14). Niech te słowa otwierają nasze serca na potrzeby bliźnich. Niech Maryja, Matka pięknej miłości, która wskazuje na Chrystusa pomaga Wam Drodzy Bracia i Siostry, abyście byli świadkami Bożej Miłości w codziennym życiu.
    W łączności z Księdzem Arcybiskupem Częstochowskim, Kustoszem Jasnogórskiego Sanktuarium — Ojcami i Braćmi Paulinami, bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Maryi naszej Matki i Królowej.
    Podpisał: Krajowy Duszpasterz Rolników Biskup Jan Styrna.
    Zapisy na wyjazd w zakrystii u p. Kościelnego. Koszt wyjazdy 50,oo zł. Koordynatorem wyjazdu jest p. Zbigniew Bar z Markowej.
  7. Intencje: Ksiądz Prałat: Cd gregorianki za +Eugeniusza Tomaszka;
    Natomiast ksiądz proboszcz:
    Pn23  – ++Stanisława i Michała Szlęk oraz Marię Rydz w 15-ą rocznicę;
    Wt24  - +Jerzy Zając w 1-ą rocznicę;
    Śr25 -  ++Maria i Władysław Zając;
    Cz26 - +Stanisławę Tonia;
    Pt27 - + Stanisławę Tonia;
    Sb28 - + Stanisławę Tonia;
    Nd29 – 730 + Sławomir Tatarczuk;
  8. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Łukasz Waldemar Adamczak syn Adama i Anny Basiak, stan wolny, zamieszkały Gać z Moniką Anną Homik córka Andrzeja i Genowefy Wołowiec, stan wolny, zamieszkała w Białobokach parafia Ostrów; Zapowiedź 1.