Ogłoszenia parafialne 29. VIII. 2010.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i  przygotują: …
  2. Do Kasy Inwestycyjnej na remont Kościoła wpłynęły ofiary: Cwynarowie Nr 320 – 200,oo zł; Dziedzic Zofia i Kazimierz Nr 277 – 200,oo zł; Kremer Maria i Marcin – 300,oo zł; Mazurek – 200,oo zł;  Szlęk Janina i Wiesław Nr 70a – 200,oo zł; Szpiłyk Zofia Nr 477 – 100,oo zł; Tomaszkowie Nr 204 – 300,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
  3. 4-5 września 2010 r. odbędą się Dożynki Jasnogórskie oraz Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników do Matki Bożej na Jasną Górę. Zapisy na wyjazd w zakrystii u p. Kościelnego. Koszt wyjazdy 50,oo zł. Koordynatorem wyjazdu jest p. Zbigniew Bar z Markowej.
  4. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania.
  5. W środę, 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Weźmy udział we Mszy Świętej o godz.: 815 - z prośbą o błogosławieństwo w nowym roku.
  6. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w czwartek, 2 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Od 1700 – 1800 zapraszam na Godzinę Świętą tj. na modlitwę za powołanych i o nowe powołania.
  7. W piątek, 3 września – pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. Z rana odwiedziny u chorych.
  8. W sobotę, 4 września – pierwszą sobotę miesiąca, poświęćmy modlitwie do Matki Najświętszej.
  9. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Łukasz Waldemar Adamczak syn Adama i Anny Basiak, stan wolny, zamieszkały Gać z Moniką Anną Homik córka Andrzeja i Genowefy Wołowiec, stan wolny, zamieszkała w Białobokach parafia Ostrów; Zapowiedź 2.
  10. Intencje: Ksiądz Prałat:
    Nd29 – O zdrowie i błogosławieństwo dla Rodziny;
    Pn30 - ++Maria i Ludwik Hawro;
    Wt.31 – Ignacy i Aniela Krupa;
    Natomiast ksiądz proboszcz:
    Pn30 - +Stanisławę Tonia;
    Wt31 - ++Wiktorię, Walerię, Antoniego;
    Śr01 - +Agatę Bar;
    Cz02 – Stefanię Szylar w 10-ą, Eugeniusza Szlara z int. córki Marty;
    Pt03 - +Stefanię Piękoś;
    Sb04 - +Bronisławę;
    Nd05 - +Stanisław Jakielaszek w 1-ą rocznicę
  11. Dosłownie w tych dniach dotarła do nas wiadomość, że kończy posługę w naszej parafii Siostra Przełożona Elżbieta. Wspomniana Siostra decyzją przełożonych tj. Matki Generalnej               zostaje skierowana na nowo – ale czasowo – do Mołdawii. Siostry, które miały być skierowane na placówkę do Mołdawii bardzo poważnie rozchorowały się i potrzebna była siostra, która da sobie tam radę. Siostrze Elżbiecie serdecznie dziękuję za tyle serca, radości i pogody ducha które wnosiła do naszej parafii. Na dalsze lata posługiwania w zakonie życzę: wielu  łask Bożych, Bożego błogosławieństwa, życzliwych i dobrych ludzi. Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci. Jednocześnie witam nową Siostrę Janiną, która będzie przełożoną i organistką, witam pozostałe siostry: Czesławę i Ewę.