16 Nd zw_A / 2020

19 lipca 2020

1. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

2. W sobotę, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wie­ku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeń­stwach. Z racji wspomnienia tego Świętego, pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w sobotę o godz.: 1800. Kolejny raz organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę.

3. W tym tygodniu w sobotę tj. 25 lipca o godz.: 800 dyżur podejmą: Antoni Kędzior, Bożena Tonia, Mariola Ulman, Maria Rydz, Aniela Ryznar.

4. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłyneły następujące ofiary: Gać Nr 329 = 200 zł; Gać Nr 527 Balawejdrowie = 200 zł + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe). "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.