32 Nd zw_A / 2020

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

8 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. KOMUNIKATY METROPOLITY PRZEMYSKIEGO

Mając na uwadze dynamiczną sytuację dotyczącą rozwoju pandemii i kolejnych obostrzeń informuję:

 • Limit osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach, w okresie od 7 do 29 listopada br. = 1 osoba na 15 m2.
  W naszym kościele łączna powierzchnia, przeznaczona na modlitwę dla wiernych, wynosi 324 m2.
  Wobec powyższego – w liturgii
  (w tym samym czasie) może uczestniczyć 21 osób.
 • Świątynia jest codziennie otwarta na osobistą modlitwę, zarówno w dni świąteczne, jak i powszednie.
 • Nie zapominajmy o spowiedzi świętej. Pamiętajmy o zachowaniu przepisów sanitarnych podczas sprawowania sakramentu pokuty. Do 29 listopada br. obowiązuje zakaz organizowania jakichkolwiek procesji.
 • Mając na uwadze względy bezpieczeństwa – Ksiądz z Komunią świętą do domu chorego udaje się na wyraźną prośbę chorego lub członka rodziny.
 • Zachęcam wiernych do ożywienia modlitw w rodzinie.

2. W środę, 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie modlitewnej o nich pamięci. Po Mszy wystawienia Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji Ojczyzny oraz odśpiewamy z wiernymi pieśń: „Boże coś Polskę”.

Zwracam się z prośbą i zachęcam, aby 11 listopada podjąć modlitwę - odmówiony dziesiątek różańca (tajemnicę Zesłania Ducha Świętego), ofiarujmy uczynki pokutne i wyrzeczenia w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego.

W sposób szczególny łączmy się duchowo za pośrednictwem radioodbiorników lub telewizji z Jasną Górą w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Niech ten dzień zjednoczy nas w duchowej trosce o losy naszego Narodu.

3. W sobotę, 14 listopada o godz.: 800 dyżur podejmą: Bemben Marcin, Kudła Zofia, Żelazny Elżbieta, Cużytek Grażyna, Machnik Józefa, Socha Zuzanna..

4. Sakramentalnym związkiem małżeńskim mają zamiar połączyć się: Ryznar Elżbieta, c. Mariana, stanu wolnego, zamieszkała Przemyśl - parafia Św. Brata Alberta i Dominik Przystasz, s. Mieczysława, stanu wolnego - po orzeczeniu nieważności małżeństwa, zamieszkały Czerteż parafia p.w. Narodzenia NMP Sanok-Dąbrówka. Zapowiedź 3.
Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do zawarcia małżeństwa a zachodzących pomiędzy tymi narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu o poinformowanie Urzędu Parafialnego.

5. Na odnowienie polichromii do Kasy Inwestycyjnej wpłynęły następujące ofiary: R 1 = 520 zł; Ryznarowie Gać Nr 323 A = 200 zł (polichromia) + 120 zł (całoroczna) + 20 zł (śmieciowe); Cwynar Stanisław i Ewa Gać Nr 322 = 500 zł (polichromia+całoroczna+śmieciowe); . "Bóg zapłać” za już i proszę o jeszcze.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.