2 Wielkanocna B / 2021

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1 kwietnia 2021

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz.: 1500, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Następnie Msza a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

2. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

3. Do Kasy Inwestycyjnej wpłyneła następująca ofiara:
Józef i Maria Duliban Gać 585 = 400 zł; Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

4. W sobotę – dyżur podejmą: Marta Tuleja, Anna Kozieł, Stanisław Skupień, Ewelina Balawejder, Marta Kruk.

5. Kolejny raz proszę: "Zabierajmy do domów wypalone znicze, plastiki czy dekoracje kwiatowe – do swoich pojemników przydomowych, bo on są własnością rodziny, która opiekuje się grobem. Parafia nie generuje tj. nie wytwarza na cmentarzu śmieci – stąd też, nie ma obowiązku ponoszenia kosztów cudzych (tj. sprzątania i wywożenia odpadów z cmentarza). Natomiast – osoby przebywające na terenie cmentarza, zobowiązane są do poszanowania świętości miejsca, zachowania ciszy ,szacunku należnego osobom zmarłym, dbania o czystość i porządek. Upominajmy innych jeśli zachowują się niestosownie np.: zaśmiecając teren cmentarza, wysypując odpady".

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.