Ogłoszenia parafialne 19. IX. 2010

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA

1.        Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Kędzior Teresa, Rabuszko Anna, Duliban Marzena, Rydz Maria, Tonia Bożena. Chyba zauważyliśmy, że teraz Siostra Zakonna jest przy każdej grupie sprzątającej. Sama pracuje i dogląda. Ale to i tak za mało, aby ta ofiara składana przy sprzątaniu wystarczała na kwiaty i na środki czystości. Prosimy (tzn.: Siostry i Ksiądz Proboszcz) aby wszyscy, którzy sprzątają kościół składali ofiarę na kwiaty. Proponuję – od Rodziny 10 zł z przeznaczeniem: na kwiaty i środki czystości.

2.       Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Nr 87 – 150,oo zł; Freń Janina Nr 471 – 100,oo zł; Kędzior T. Antoni Nr 196 – 100,oo zł; „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.

3.       Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialność, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Zachęcam, abyśmy sięgali po dostępną nam prasę katolicką.

4.       W sobotę 25 września br. Rodzina Różańcowa Archidiecezji Przemyskiej wybiera się w swojej dorocznej pielgrzymce do Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach. Pierwszym przystankiem będzie kościół parafialny w Chłopicach, w którym o godz. 930 zgromadzą się różańcowi pielgrzymi. Punktem centralnym Pielgrzymki RŻR będzie plac w parafii Tuligłowy, gdzie o godz. 1130 uroczystej Mszy św. dla przewodniczył będzie ks. Bp Marian Rojek.,
Na to spotkanie jest organizowany i z naszej parafii wyjazd. Zapisy u p. kościelnego w  zachrystii – do Środy włącznie.  Koszt wyjazdu – 20,oo zł od osoby.  Sadzę, że ministranci i scholia może się  załapać na ten wyjazd – bez opłaty, ale za pozwoleniem rodziców.

5.       CARITAS Parafii Ostrów – zwraca się do nas z prośbą a czyni to w imieniu Mirka który ma 9 lat. Mirek choruje od 3 lat. Choroba ciągle się nasila. Konieczny jest przeszczep szpiku kostnego. Obecnie poszukiwany jest dawca (rodzinę po badaniach wykluczono). Potrzebna jest pomoc na kosztowne leczenie. Zwracam się z apelem: Okaż serce Mirkowi! Proszę, nasze Panie z parafialnego Caritas, aby w najbliższą niedzielę tj. 26-IX podjęły się zbiórki do puszek tu na placu kościelnym z przeznaczeniem na powyżej wymieniony cel.  W imieniu Mirka i Rodziny będącej w potrzebie: „Z całego serca dziękuję za każdą najdrobniejszą wpłatę”. Bóg zapłać!
Nr Konta: 6791 7710 1820 0320 0354 5500 01

6.       Intencje:

Ksiądz Prałat:
Pn20 - ++Czesława, Zdzisław, Stanisław i Rozalia Kurczak;
Wt21 - ++Stefania i Józef Stącel i za zmarłych z Rodziny;
Śr22 - ++Franciszek, Antonina Tomaszek;
Cz23 - +Bogdan Brożbar;
Pt24 - ++Mikołaj i Franciszka;
Sb25 - ++Tomasz i Katarzyna:
Natomiast ksiądz proboszcz:
Pn - + Halinę;