Ogłoszenia parafialne 26. IX. 2010

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.       Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują:
2.       Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęły ofiary: Brożbar Maria i Wojciech – 200,oo zł; R2 - 330,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.
3.       W piątek, 1 października początek nabożeństw październikowych. Zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach, a tych, którzy będą przeszkodzeni, do odmawiania Różańca w rodzinach lub indywidualnie. Przypominam, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy.
4.       W piątek, 1 października obchodzimy Dzień Misyjny Zakonnic. Pamiętajmy o modlitwie za zakonnice, które słowem i czynem głoszą Dobrą Nowinę na całym świecie, często w bardzo trudnych warunkach.
5.       W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca, dzień sakramentu pojednania i Komunii Świętej przebłagującej oraz dzień odwiedzin chorych i pierwszą sobotę miesiąca, dzień poświęcony Matce Bożej. W sobotę, 2 października – obchodzimy także wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
6.       Intencje:
Ksiądz Proboszcz:
Pn - ++Józefę, Anielę, Katarzynę Boncal
Wt - ++ Apolonię, Walerię, Ignacego Dzień
Śr - + Kazimierz Mierzwa
Cz - +Magdalenę Kolczak,
Pt - +Magdalenę,
Sb - +Magdalenę
Nd - +Stanisławę Tonia (1030)

Natomiast Ksiądz Prałat:
Pn27 Dziękczynna za wszystkie łaski;
Wt28 Dziękczynna za 25 lat małżeństwa;
Śr29 ++Bronisława i Michał Ziemniak;
Cz30 ++Michał;
Pt01 ++Tomasz i Katarzyna;
Sb02 +Julian:

7.    Siostra Organistka zaprasza na próbę chóru w najbliższy piątek po Mszy Świętej.

Przeczytane na tablicy: Ogłoszenie o zebraniu wiejskim, które odbędzie się dziś w Gminnym Ośrodku Kultury o godz.: 1800.
Zdaje się, że takie zebranie powinno być ogłoszone na 7 dni przed zebraniem i powinien być podany program zebranie. Czyżby chodziło o to, by jak najmniej było uczestników na tym zebraniu. A może o to, aby przepchać jakiś niewygodny temat. W każdym razie, zachęcam do udziału w zebraniu wiejskim dziś o godz.: 1800.

A tak nawiasem mówiąc: Wczoraj Ci którzy byli w Tuligłowach, to widzieli i słyszeli co zrobiono w tej miejscowości liczącej około 600 osób w ciągu kilku ostatnich lat. Parkingi, chodniki, odnowiona świątynia i jej otoczenie itd. A wszystko osiągnięte zgodą, współpracą, kompetencją i przedsiębiorczością tych, którzy zasiadają na stołeczkach lokalnej władzy.