Ogłoszenia parafialne 03. X. 2010

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1.        Bóg zapłać za podjęcie kolejki. Na następny raz kościół posprzątają i przygotują: Skupień Marta, Jakielaszek Zofia, Drozd Eugeniusz, Fołta Apolonia, Zubek Agata, Jakielaszek Helena, Fołta Stefania.

2.       Do Kasy Inwestycyjnej, na remont Kościoła, wpłynęła ofiara: R1 – 310,oo zł. „Bóg zapłać” za życzliwość i zrozumienie.

3.       Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Zawsze chętnie korzystamy z Bożego miłosierdzia, ale Bóg chce, żebyśmy też byli w świecie Jego narzędziami w czynieniu miłosierdzia wobec innych.

4.      W tym tygodniu na katechezę parafialną przychodzą gimnazjaliści, według wcześniej ustalonego porządku.

5.       Dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz ich Rodzice przyjdą na spotkanie 07 października tj. czwartek po Mszy Świętej i po Nabożeństwie.

6.      Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. Skorzystajmy także z zaproszenia na wspólnotowe rozważanie tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa październikowego – w naszej parafii o godz.: 1700 Msza Święta a po niej nabożeństwo.

7.       W najbliższą niedzielę przypada jubileuszowy X Dzień Papieski.  Przypada on niewątpliwie w chwili wyjątkowej. Wyrażone na Placu Świętego Piotra gorące pragnienie wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II, pamiętne santo subito, nie dość, że nie straciło nic ze swej dynamiki, to jeszcze staje się ciałem na naszych oczach. Podpisany przez papieża Benedykta XVI Dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II pozwala żywić nadzieję, na rychłe ziszczenie się pragnień zarówno wiernych Kościoła Katolickiego, wyznawców innych religii, jak również wielu ludzi dobrej woli na całym świecie. Kościół w Polsce w dalszym ciągu nie przestaje modlić się o ów upragniony dar Bożej Opatrzności. W tym kontekście staje się jasne, że tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w duchowe przygotowanie do właściwego przeżycia chwili ogłoszenia błogosławionym lub świętym Największego z Rodu Polaków. Trudno się dziwić, że Pasterze Kościoła nad Wisłą zadają nam temat świętości pod rozwagę.

8.      W czasie Dnia Papieskiego Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia" prowadzi zbiórkę pieniędzy na fundusz stypendialny, dla zdolnych osób z małych miejscowości i wsi. Środki, które pozwalają rozwijać się tej młodzieży w zdecydowanej większości pochodzą z ofiar zebranych podczas Dnia Papieskiego. To wspaniałe dzieło, budowane przez miliony Polaków, jest niewątpliwie najpiękniejszym pomnikiem dla Jana Pawła II.

9.       Intencje:
Ksiądz proboszcz: