15 Nd zw B / 2021

X.Proboszcz, Utworzono: . Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

11 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów.

2. Zachowane świadectwa dowodzą, że w niemieckich więźieniach i obozach koncentracyjnych wielu męczenników złożyło liczne dowody heroicznej miłości Boga i bliżniego. W jednej z grup (liczących 17 osób) a zgłoszonych Stolicy Apostolskiej do procesu beatyfikacyjnego znajduje się Sługa Boży Jan Zając pochodzący z naszej miejscowości - Gać.
To również dlatego chciałem ożywić pamięć o naszym kandydacie na ołtarze. Dodam, że w Wydawnictwie WAM zamówiłem kilkanaście książek: „Oblicza cierpienia i miłości” – opowiadających o tych męczennikach. Już dziś zachęcam aby je czytać - gdy tylko się pojawią na stoiku a jednocześnie zachęcam, aby modlić się o beatyfikację Sług Bożych – np. według wzoru znajdującego się na stoliku.

3. Do Kasy Inwestycyjnej na renowację wpłynęły następujące ofiary: Kmiotek Gać Nr 375 = 200 zł; Gać Nr 547 = 120 zł (całoroczna) + 20 śmieciowe; "Bóg zapłać" za już i proszę o jeszcze.

4. Dyżur porządkowy w kościele w najbliższą sobotę podejmą:
Słowik Małgorzata, Drozd Beata, Bytnar Regina, Rajzer Halina, Kozubek Marta, Hawer Maria, Graniewski Franciszek.

Copyright © 2020 Parafia Wniebowzięcia NMP w Gaci. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.